• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Avatarınıza mukayyet olun başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,447 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Avatarınıza mukayyet olun
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan beyazdilekce
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sanal ortamdaki karakterlerin gerçek dünyanın sakinleri üzerindeki muhtemel etkilerini araştıran uzmanlar, "avatarların" kişinin hareket ve düşüncelerini etkilediğini tespit etti. Araştırmayı yöneten, Stanford Üniversitesinden Jesse Fox, insanların, sanal dünyadaki benzerlerini, yani avatarlarını taklit etme eğiliminde olduğunu belirtti.
Fox, "Sanal dünyadaki figür, kişiye ne kadar çok benzerse etkileme gücü de o kadar fazla oluyor" dedi.

Araştırmada, sanal ortamdaki benzerlerini spor yaparken gören deneklerin de daha sonra spor yaptıkları, kendilerine benzemeyen figürleri spor yaparken izleyenlerde ise bu eğilimin düşük olduğu görüldü.
Kişi ile sanal benzeri arasında anlık bir bağın oluştuğunu ve bunun da kişinin bilinçaltına yerleştiğini ifade eden Fox, Amerikalı yönetmen James Cameron'un "Avatar" filminin sanal benzerlerin gerçek kişi üzerindeki etkisine ilgiyi artırtığını söyledi.

ntvmsnbc.com

H

hayalhane

vallahi doğru bir zamnlar bruce lee resimlerini koyardım sonra sopar yapmaya başladım
her halta soktuğum bu burnumu bi güzel kırıp elime veridler o oldu ;D ;D ;D

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Biraz inatçı zor bir kişilik olduğum söyleniyorsada  sakın inanmayın: (
Avatarıma gelince yorumu sizlere bırakıyorum ..

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
buvvv :p avatarımda asla kendi fotoğrafımdan başka bişey kullanmam

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
Evet, seçtiğin avatarlar, msn iletileri senin hayatını olumlu veya olumsuz etkiliyor, bu yüzden istediğim halde yalnızlığı anlatan avatarları seçmiyorum.

K

kzdnz

Kullanıcı
21 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
izmir
acaba benim avatarım ile çevremdekilerin avatarları iletişim halinde mi?...

H

hayalhane

;D ;D ;D ;D Krdnz nasıl bir soru o ;D  kusura bakma güldüm ama anlamadım ona güldüm afedersin :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hayalhane' Alıntı:
vallahi doğru bir zamnlar bruce lee resimlerini koyardım sonra sopar yapmaya başladım
;D ;D ;D  ;D
Geçmiş olsun:))))

H

hayalhane

dideM' Alıntı:
hayalhane' Alıntı:
;D ;D ;D  ;D
Geçmiş olsun:))))
Sağlık olsun.Seneye 18'e girince ameliyat dedi tokturlar :)
daha geçmedi :)
Ama olsun aklımı başıma getirdi o darbe ;D ;D

E

efem

Kullanıcı
7 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
hanedeyim
avatarda genelde çocuk resmi kullanırım çok sevimli ve masumlar :)