Asla vazgeçme

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Asla vazgeçme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,269 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Asla vazgeçme
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gamzelim
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Ewan 22 yaşına o sene basmıştı, kendinden emin çok zeki ve çok çekici bir genç adam olmanın asaletini taşıyordu.

10 gün sonra Kore'deki bir savaşa katılmak üzere İngiltere'den ayrılacaktı, hiçbir şeyden korkmuyordu ama duygusallığı nedeniyle, ülkesinden ayrılma fikri zor geliyordu ona. Ağır adımlarla büyük kütüphaneden içeriye girdi, bir kitap alıp oturdu ve okumaya koyuldu. Gerçekten de çok güzel temalara değinmiş etkileyici bir kitaptı elindeki, ama daha da güzel olanı kitabı daha önce başkasının da okumuş ve bazı yerlere notlar almış olmasıydı.

Okuyanın notlar aldığı bölümler Ewan'i da derinden etkiliyor, notları okudukça sarsılıyordu. Kim olabilirdi bu? Hemen kütüphane memuresine gitti ve daha önce kitabı okuyan kişinin kim olduğunu öğrendi. Holly adında bir kadındı, adresini aldı ve eve varır varmaz bir mektup yazdı:

"Büyük Kütüphanede bir kitap okudum. Eklediğiniz notlar karşısında hayranlık duyduğumu belirtmeliyim. 10 gün sonra Kore'ye gidiyorum,sizi tanımak ve sizinle mektuplaşmak istiyorum. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Holly'den olumlu cevap geldi ve mektuplar ardı arkasına yazılmaya başlandı. Her yeni mektupta birbirlerinden biraz daha etkileniyor, yüreklerini birbirlerine biraz daha açıyorlardı. 2 sene bu şekilde geçip gitti.

Ewan ve Holly birbirlerine belki binlerce mektup yazmış, her mektuptan ayrı tatlar almışlardı. Ewan'ın ülkeye geri dönme zamanı gelmişti, son mektubunda Holly'i görmek istediğini yazdı. "Ancak seni tanıyabilmem için bana bir resmini gönder lütfen" diye ekledi.

Holly buluşmayı kabul etti fakat resmi göndermedi. "Resmin ne önemi var ki? Bizi ilgilendiren kalplerimiz değil mi? Yakama kırmızı bir çiçek takacağım." dedi. Günler birbirini kovaladı ve Ewan ülkeye döndü. Trenden indiği ilk anda gözleri Holly'i aradı.

Bir müddet bakındı, sonra kalabalığın arasından şimdiye dek gördüğü en güzel kadın belirdi. Uzun boylu, çok güzel, uzun sarı saçlı, masmavi iri gözleri ve mavi elbisesiyle muhteşem bir kadındı. Kadına doğru bir adım attı, ama yakasında hiç bir şey yoktu. Kadın gözlerine baktı ve "Merhaba denizci, benimle gelmek ister misin?" diye sordu.

Tam o sırada güzel kadının omzunun üzerinden, yakasında kırmızı çiçek olan kadını gördü. Kısa boylu, şişman sayılacak kiloda, gri kısa saçlı, tozlu uzun pardösüsü ve kalın bilekleriyle öylece duruyordu. Ewan şaşkındı, az önce hayatında gördüğü en güzel kadından bir teklif almıştı ancak karşısında da yüreğine aşık olduğu kadın duruyordu. Kendini toparladı ve yanından geçen dünyalar güzeli kadına aldırmadan ilerledi. Elinde Holly'le birbirlerini tanımalarını sağlayan kitap vardı.

Elini uzattı,"Merhaba Holly" dedi gözlerinin içi gülerek."Pardon" dedi kadın "Ben Holly değilim. Az önce buradan geçen sarı saçlı mavi elbiseli bayan yakama bu çiçeği taktı ve bunun hayatının sınavı olduğunu söyledi. Sizi garın çıkışındaki cafe'de bekliyormuş..."(ALINTI)

Birlikteliklerimizde yaptığımız yanlışlardan biri de beynimize hitap eden kişiyi değil de gözümüze hitap edeni seçmemiz. Oysaki güzel olanın bir manası yoksa çabuk bıkılıyor. Beyinsel birliktelikten alınan tat daha uzun ömürlü oluyor. Bu da insanın kendini tanıması ile ilgili diye düşünüyorum.

Sevgiler
Tülay Bilin

Tülay Bilin kimdir?
Tülay Bilin çok uzun yıllar Hürriyet Gazetesinde çalıştıktan sonra, Nisan 2006‘ya kadar Dünya Gazetesinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştı. Uzun yıllardır kişisel gelişim konusunda aldığı eğitimleri 10 yıldır profesyonel olarak çevresiyle paylaşmaktadır. Şirketlere verdiği eğitimler devam etmektedir. Ayrıca kişisel olarak sorunlarını çözmekte zorlananlar için de yüz yüze görüşmeler yapmaktadır. 2 yıl  radyo programı yapmıştır.
 
D

DOKTORR

Kullanıcı
7 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
çok güzell teşekkür edrim paylaşım içn çokkkk güzelll şeçimlerrr...bizi kurtaracak olan onlar en zor anlardaaa  :)
 
A

alpi_282854

Kullanıcı
21 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
SAKARYA
Yüreğinin sesini dinleyen herkese ne mutlu.. :)
Teşekkürler :)
 
S

spiritualsigns

Kullanıcı
20 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
girişimcilik ve küçük işletme yönetimi adlı bir kitap almıştım eski kitapçıdan.. ders ek kitabı olarak.. sağına soluna 4 lükler karalanmıştı kitabın.. oldukça muntazam ve anlaşılır bir yazıyla...  altlarındada bir isim vardı imza kıvamında atılmış... kitapçıya gidip kimin sattığını sormuştum bende :)

bir an hikayeyi okuyunca yıllar öncesini anımsadım ve gülümsedim... bende çok etkilenmiştim... ama sahibini bulamadım :)

güzel bir hikaye teşekkürler..
 
P

perşin

Kullanıcı
4 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
çok güzel ..teşekkürler..
 
Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Güzel bir hikayeydi teşekkürler codex
her geçen gün daha çok şekilciliğin pompalandığı bir toplum haline döndüğümüz bu zamanda kaç kişi o güzel bayanı bırakıp diğerine  yönelir, kaç kişi böyle bir sınavdan geçebilir merak ettim :(
 
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Süpermiş hakkaten :)

Gerçek hayatta insanlar ilk tanışdıklarında haliyle fiziki özelliklerine bakıyorlar. Çünkü ilk intiba öyle uyanıyor. Karşımızdakinin görünüşüne bakarak neler düşündüğünü bilemeyiz ama.

Bu tarz birbirini hiç görmeden tanışmalarda ise ilk önce o kişinin söyledikleri ve fikirleri ilgimizi çekiyor, görünüşü ikinci planda kalıyor. Tecrübeyle sabittir  8)
 
S

spiritualsigns

Kullanıcı
20 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Harun' Alıntı:
Bu tarz birbirini hiç görmeden tanışmalarda ise ilk önce o kişinin söyledikleri ve fikirleri ilgimizi çekiyor, görünüşü ikinci planda kalıyor. Tecrübeyle sabittir  8)
aynen aynen... yaşanıyor öyle şeyler...
 
G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Güzel bir hikayeydi paylaşım için teşekürler...
 
M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu hikayenın başka bi türlüsü daha vardı  tanışıcak olan kadın kördü çocuk kör oldugunu öğrenince aldırış etmıyodu ..Vefasız :mad:

Bu hikaye daha güzel ama :) Teşekkürler
 
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
gerçekten güzel bir yazıymış teşekkürler
 
G

Gamzelim

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
www.kalbim.gen.tr
Cok hos bi hikaye... Yürekten sevmisler iste.. Birbirlerine dokunmadan, görmeden.. gözlerim yasardi :(
 
Üst