Aşkın Tarifi

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Edebiyat kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Aşkın Tarifi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 17,022 kez görüntülenmiş, 30 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Edebiyat
Konu Başlığı Aşkın Tarifi
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
HTML:
<embed src="http://www.geyikoloji.com/videolar/player.swf" width="400" height="310" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" flashvars="file=http://media.geyikoloji.com/video/video/askin-tarifi-budur-54224210.flv&plugins=drelated-1&drelated.dxmlpath=http://www.geyikoloji.com/videolar/rl.xml&drelated.dposition=bottom&drelated.dskin=http://www.geyikoloji.com/videolar/dr.swf&drelated.dtarget=_self"></embed>

O’nu hatırladıkta başı göğe ermişçesine ya da asansör boşluğuna düşmüşçesine ürperiyorsa yüreğiniz... Ömrü saatlere sıkışmış bir kelebek telaşıyla O hüzünden bu neşeye konup kalkıyorsanız gün boyu nedensiz... ve her konduğunuzda diğerini iple çekiyorsanız bu hislerin... O’nunlayken pervaneleşen yelkovanlar, O’nsuz mıhlanıp kalıyorsa yerine, bir akrep kadar hain... sınıfta, büroda, yolda, yatakta içiniz içinize sığmıyor, O’ndan söz edilince yüzünüz, sizden habersiz, mis kokulu bir ekmek dilimi gibi kızarıyor, mahcup somurtuyor veya muzip sırıtıyorsa, ve O, her durduğunuz yerde duruyor, her baktığınız yerden size bakıyor, siz keyiflendikçe gülüp, hüzünlendikçe ağlıyorsa... dünyanın en güzel yeri O’nun yaşadığı yer, en güzel kokusu bedenindeki ter, en dayanılmaz duygusu gözlerindeki kederse... hayat O’nunla güzel ve onsuz müptezelse... elmalar pembe, kiremitler pembe, gökyüzü, yeryüzü, O’nun yüzü pembeyse, kışlar ilkbaharsa, yazlar ilkbahar, güzler ilkbahar... her şiirde anlatılan O’ysa... her filmin kahramanı O... her roman O’ndan söz ediyor, her çiçek O’nu açıyorsa... bir anlık ayrılık, bir ömür gibi geliyor ve gider gitmez özlem saç diplerinizden çekiştirip beyninizi acıtıyorsa, iştahınız kapanıyor, iştahınız açılıyor, iştahınız şaşırıyorsa... iştahınız, hasret acısında bile karşı konulmaz bir tat buluyorsa... eliniz telefonda yaşıyor, işaret parmağınızla ha bire O’nu tuşluyor, dara düştüğünüzde kapıyı çalanın O olduğunu adınız gibi biliyorsanız... mütemadi bir sarhoşluk halinde, her çalan telefona O diye atlıyor, vitrindeki her giysiyi O’na yakıştırıyor, konuşan birini dinlerken "keşke O anlatsa" diye iç geçiriyorsanız... kokusu burnunuzdan, sureti gözünüzden, sesi kulağınızdan, teni aklınızdan silinmiyorsa bir türlü... özlemi, sol memenizin altında tek nüsha bir yasak yayın gibi taşıyorsanız gün boyu... hem kimseler duymasın, hem cümlealem bilsin istiyorsanız... O’nsuz geceler ıssız, sokaklar öksüzse... ayrılık ölüme, vuslat sehere denkse... gamze gamze tebessüm de onun içinse, alev alev öfke de; bunca tavır, onca sabır ve nihayetsiz kahır hep O’nun yüzü suyu hürmetine... uğruna ödenmeyecek bedel, gidilmeyecek yol, vazgeçilmeyecek konfor yoksa... dışarıda yer yerinden oynuyor ve "içeri"de bu sizi zerrece ilgilendirmiyorsa, nedensiz küsüyor, sebepsiz affediyorsanız ve bütün bu hallerinize siz bile akıl erdiremiyorsanız... kaybetme korkusu, kavuşma sevincinden ağır basıyorsa ve aşk, gurura baskın çıkıyorsa bu yüzden her daim... gece yarısı kadim bir dost gibi kucaklayan tanıdık bir şarkı, bütün acı sözleri unutturmaya yetiyorsa... Her gidişte ayaklarınız "Geri dön" diye yalpalıyorsa ve siz kendinize rağmen dönüyorsanız, sınırsız, sabırsız, doyumsuz bir tutkuyla... ...o halde yarın sizin gününüz!.. "Çok yaşa"yın ve de "siz de görün"üz.

Yazan : Can DÜNDAR

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bilmiyorum ya.
Baya çileli bir şeymiş aşk anlaşılan. Kendini kaybetmek gibi bişemiş.
Neyse..
Konu için teşekkürler abi..

H

hayalhane

acayip bişey yaa bu,aşk nasıl bişeymiş böle,nefes alan ölü gibi yapıyo insanı hefazanallaaaah ??? ??? ??? ??? ??? :D :D :D

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
SÜperdi dinlerken gözyaşlarıma hakim olamadım ve hala ağlıyorum :'(
tekrar tekrar dinlemek istiyorum
Teşekküler özgür abi

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Boşversenize...
Can Dündar böyle yazılar yazdı yazdı sonra gitti karısını aldattı  :)
Kim inanır ondan çıkan aşk tarifine  :D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Bilmiyorum ya.
Baya çileli bir şeymiş aşk anlaşılan. Kendini kaybetmek gibi bişemiş.
Neyse..
Konu için teşekkürler abi..
Çok güzel bişey çok.. :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
ASLIHAN' Alıntı:
Boşversenize...
Aslı : )sana aynen katılıyorum çok doğru  söyledin..
Şiiri okurken bile inandırıcı değil çok yapmacıktı .
Dinlerken bırakın ağlamayı güldüm desem abartmış olmam : (

H

hayalhane

crt' Alıntı:
ASLIHAN' Alıntı:
Boşversenize...
Aslı : )sana aynen katılıyorum çok doğru  söyledin..
Şiiri okurken bile inandırıcı değil çok yapmacıktı .
Dinlerken bırakın ağlamayı güldüm desem abartmış olmam : (
haklısınızda
size birisi bir iyilik etse ama bu iyilik size çok fayda getirse
bunu yapan zelil biriside olsa aziz biride olsa netice değişmez iyilik iyiliktir:)
aşkta öle
her türlüsü
kimin yazdığı değil,ne yazdığı çönemli tabi benim için bnaşkası ne düşünür ben bilmem  :))))

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Hayalhane: )
Biliyormusun bu devirde karşılığı olmadan kimse kimseye iyilik yapmaz.
Yani sen iyi isen herkes iyi.
Dolayısıyla
Haketmiş isem bunun karşılığında bana yapılan iyilikten öte emeğimin karşılığıdır..
Konu ya dözer isek .
  Dündar Can ..Çalışmalarını beğeni ile takip ediyorum ("Mustafa!" filmi dışında)..
Ama burada aşkı tarif ederken pekte inandırıcı değildi..
Tabi bana katılmayabilirsiniz saygı duyarım.
Zaten aşk gibi konuları genellikle abartılı bulur böle şeylere pek inanmam : (

H

hayalhane

crt' Alıntı:
Hayalhane: )
Biliyormusun bu devirde karşılığı olmadan kimse kimseye iyilik yapmaz.
Yani sen iyi isen herkes iyi.
Dolayısıyla
Haketmiş isem bunun karşılığında bana yapılan iyilikten öte emeğimin karşılığıdır..
Konu ya dözer isek .
  Dündar Can ..Çalışmalarını beğeni ile takip ediyorum ("Mustafa!" filmi dışında)..
Ama burada aşkı tarif ederken pekte inandırıcı değildi..
Tabi bana katılmayabilirsiniz saygı duyarım.
Zaten aşk gibi konuları genellikle abartılı bulur böle şeylere pek inanmam : (
katılıyorum teşekkürler
bide haklısınız tabi
bu devirde ben böleyim böleyim diyo
bakıyoruz hiç bişey
bence sevmek inasan karşı tarafa kıyamadan tabi kıskançlık olacak elbet seven kıskanır
onu görünce içinde bişeyler kıpırdıyorsa budur daha ne olsun
bu aşkın tezini çürüttü proflar zati
beyinde salgılana bir salgı azlığı çokluğu sıvının yoğunluğuna göredir diye
teeee daha neler var : ))

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Bazen kişilikleri, yapıktlarınla ayrı değerlendirmek gerekir. Etrafınızda çok örneğini görebilirsiniz.
Eskiler de der : "Hocanın dediğini yap, yaptığını yapma!" diye...

Ne kadar "karısını aldatan bir eş" olsa da ; bu onun "aşk!" üzerine bi'şey yazamayacağını ve belki de binlerce kişinin hissettiği şeylere tercüman olamayacağını göstermez. Bu onun karakteri ya da karaktersizliğidir. VE bu kadar acımasızca eleştirmek -bence- yakışmaz...

Saygılar.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
  Kendi adıma konuşur isem   
Muhabirin düşünceleri ve yazılarını takdir etmekle beraber aşk konusunda fazlaca inandırıcı bulmadığımızı vurgulamak istemiştim.
Yoksa kimsenin özeli bizi ilgilendirmez.

"Hocanın dediğini yap, yaptığını yapma"
sözü zaten pek onaylıyorum denemez.
Yanlış yapan ,güven vermeyen bir kişiyi örnek almaktansa cahil kalmayı tercih ederim demekte fazlaca uygun düşmediğine göre..
Özetle kişilerin özü doğru sözü doğru olması sanırım en güzelidir.
Konu için teşekkürler.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
"İnsanın karekteri en çok nelere güldüğünde belli olur "
demiş ünlü edebiyatçılardan  Goethe..
  neyse  konumuza aşkın tarifine dönelim..!

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Eğer aşk size göre yukarıdaki ifadelerden bi'tanesi bile değilse...
VE bunu sadece karakterini onaylamadığınız birisi söylemiş olduğu için yanlış geliyorsa...
Zaten diyecek tek kelime yok.

Konuyu uzatmayalım.

İsteyen "aşkı" yukarıdaki gibi algılar ve "vay be!" der...
İsteyen "hadi ordan!" der ve es geçer.
İsteyen de "yazan adama söylenir".

Saygılar.