AŞKA AYIP OLUYOR

• Konbuyu başlatan smaile
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde smaile tarafından oluşturulan AŞKA AYIP OLUYOR başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,087 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı AŞKA AYIP OLUYOR
Konbuyu başlatan smaile
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
AŞKA AYIP OLUYOR

Günümüz insanı aşka aşık, aşığa değil! Aşkların kısa dönem askerlik gibi kısa sürmesinin nedeni herhalde bu.

Zaplanan aşıklar dönemi bu dönem! Kanaldan kanala geçer gibi aşıktan aşığa geçiliyor.
Peki bu neden böyle oluyor?
Çünkü insan insana sevgisiz, insan insana tahammülsüz, insan insan için fedakarlık duygusunu yitirmiş, insan insana kendini adamaktan kaçıyor.

Oysa fedakarlık, adanmışlık varsa vardır aşk. Fedakarlığın, adanmışlığın yaşamadığı yerde yaşamaz aşk.

Ne yazık ki uğruna kendini adadığı ne bir ideali var günümüz insanının... Ne de uğruna kendini adadığı bir aşkı.

Nerde ideali, aşkı uğruna her şeyden vazgeçen dünün insanı... Nerde hiçbir şey için hiçbir şeyden vazgeçmeyen bugünün insanı.

Bugünün insanı aşkta da köşe dönmeci.
Emek harcamadan yaşamak istediği gibi, emek harcamadan aşk yaşamak istiyor.

Sevmeden sevilmek, vermeden almak istiyor.
Hiç değilse bir koyup üç almak istiyor.
Bir koyup üç alamadı mı ilişki bitiyor.
İlişkiler çıkar, menfaat üzerine kurulu.
Elektriklenmeler kısa devre. Bir günlük elektriklenmeler, bir gecelik sevişmeler aşk sanılıyor.

Sevgili bayanlar baylar, aşka ayıp oluyor!!!!!!

Yazar : Bilinmiyor

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
smaile' Alıntı:
Elektriklenmeler kısa devre. Bir günlük elektriklenmeler, bir gecelik sevişmeler aşk sanılıyor.

Bunlara katılmamak elde değilde.
En üstteki satırı okudummu kemal sunalla şener şen'in bir filmi geldi aklıma vermeden almak mevzunda.
Aslında ayıp olan birşey yok eğer varsa insanlara ayıp oluyor.
Farklı yorumlardan oluşan bir kavramının insanları  gönüllü köleliğine soyunmasını sağladıgı için.
Yazarı biliniyor ben :)
Ben demek iyi imiş az evvel bir yazıda okudum.
Bencilmiyim kısmen :)

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bence bu parçanın kısa ve öz cevabı güven eksikliği
güvenemediğin bir insanlan birşeyler paylaşmaya, yaşamaya cesaret edemezsin bu da eksik yaşanan aşkları ortaya çıkarır doğal olarak bunlarda kısa ömürlü olur  :)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Herşey maddiyat olduğu için güven kalmadı.Bir kişi diğerinden maddi olarak üstünse ve kendinden  maddi olarak aşağıdaysa bi duygu beslese hemen param için bana yaklaşıyor. Düşüncelerine katpılıyor oysaki eskiden böylemiydi...

Güzel bi yazı olmuş yine "Ah ahhh nerde eski günler..."dedirten yazı.. Geçmişe mazi derler bugünü kimse silemez eger bu bi hataysa kimseye ayıp olmuyor.Her koyun kendi bacağından asılırmış..Aşkı 1günlük olmasını istediysek cezasınıda çekeceğiz....

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
kendini ver ver nereye kadar kişi birazda almak ister doğal olarak. ben seviyorum diye haykırıyım ortalıkda o ağzını açıp bişi demesin  ben bu adamı nasıl seviyim ozaman haksızmıyım ;)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul

Tüm ilişkilerimizde menfaat, bencillik var. Gerçekten aşk olsa bile bencillik var bir yerlerde..

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
nazarelif' Alıntı:
kendini ver ver nereye kadar kişi birazda almak ister doğal olarak. ben seviyorum diye haykırıyım ortalıkda o ağzını açıp bişi demesin  ben bu adamı nasıl seviyim ozaman haksızmıyım ;)
Ahaha  :D ;D  Çok haklısın  ;D ;D

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
smaile' Alıntı:
Bu alıntıyı kimin yazdığı her ne kadar belli değilsede belliki kadın daha fazla eleşrtiliyor.
Oysa gerçek sevgi egoyu devre dışı bırakan içten gelen en samimi  duyguların  dışa vurumudur.
Aşk ise kötü körüne bir tutkudur.
"Seni seviyorum ..Nerde gördüğüm yerde "türünde bir kelme oyunudur .
Dolayısıyla bu oyunu içinde  kadın-erkek ne farkeder? 

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
smaile' Alıntı:
Alıntıdaki son söz dikkatimi çekti.
Paylaşım gerçekten güzeldi ama bu yazıyı yazan bayan değildir diye düşündüm o yönden.
Yoksa başka özel bir nedeni yok .

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Anlamadım yav. Yani öyle birşey hissetseydim ilk ben alırdım hesabı da ondan dedim:)))) Nasıl gözümden kaçmış diye.. Ama yine anlamadım, neyse..:)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Günümüz insanı aşka aşık, aşığa değil!
Ne güzel yazmış
İnsanlar sevgiye aç,izlediğimiz klipler,filmler,videolar abartılı ve taklit aşk senaryoları ile yüklü
Buyüzden insanlar özeniyor ve aradığı aşkı bulamıyor,bulsada farkına varamıyor yada kıyaslama yapıyor
yazık ki herşey yapay,duygularda meta gibi,moda gibi kullan at felsefesinde yaşanıyor