Apple'ın CEO'su çıldırdı

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Apple'ın CEO'su çıldırdı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,355 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Apple'ın CEO'su çıldırdı
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hakanefe
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Steve Jobs'ın ölümünden sonra kaleme alınan "Steve Jobs sonrası Apple" kitabını okuduktan sonra Apple'ın şu anki CEO'su Tim Cook tepki gösterdi.

Apple'ın yaratıcısı Steve Jobs'un ve şirketin hakkında kitaplar yazılmaya hala devam ediliyor. Bu kitaplar tufanına bir yenisi daha eklendi. Geçmişte The Wall Street Journal'da çalışan Yukari Iwatani Kane tarafından yazılan kitabın adı: "Haunted Empire: Apple after Steve Jobs (Steve Jobs sonrası Apple)."

HarperBusiness tarafından yayımlanan Kane'in bu yeni kitabının ana teması, Jobs'un ölümünün ardından Apple'ın bir gerileme döneminde olduğu düşüncesi... Kane'in bu fikrine Apple'ın CEO'su Tim Cook tepki gösterip karşı çıktı. O kadar ki, Cook, Kane'in kitabı hakkında bahsederken "saçmalık" gibi bir ifade kullanmaktan bile geri kalmıyor: "Bu saçmalık, Apple hakkında okuduğum bazı diğer kitaplardan bile daha fazla. (Bu durum) Apple'ı, Steve'i veya firmadaki herhangi başka birini yakalamaktan çok uzak."


Cook'un açıklaması "Apple'ın her gün ellerinden gelenin en iyisini yapmak, dünyanın en iyi ürünlerini üretmek, evren üzerinde bir iz bırakmak ve bulduklarından daha iyi bir şekilde bırakmak için çalışmaya gelen 85.000'in üzerinde çalışanı var. Bu, ilk günden beri Apple'ın kalbi olmuştur ve onlarca yıl boyunca böyle olmaya devam edecektir. Geleceğimizden oldukça eminim" cümleleri ile devam ediyor.

Kane ise, Cook'un "saçmalık" yorumuna son derece sakin cevaplar veriyor. Kitabının amacının Jobs sonrası Apple hakkında bir tartışma başlatmak olduğunu söyleyen Kane, aldığı tepkinin kitabının "hassas bir noktaya değinmiş olmasından" dolayı olduğunu düşünüyor ve istediği tartışmayı başlattığı için memnun olduğunu belirtiyor. Kitapta ulaştığı sonuçların kendisini de şaşırttığını söyleyen Kane, yaratılan duygusallığı anladığını belirtiyor ve Apple'daki herhangi biri ile konu hakkında halka açık veya özel bir şekilde konuşmaktan mutlu olacağını bildirmeyi de unutmuyor.

 
H

hakanefe

Kullanıcı
21 Haz 2018
En iyi cevaplar
0
0
Kitap doğruları söylüyor. Steve Jobs'un düşünüş şekli farklı. Şirketin şu an düşünüş şekli "para".
 
Üst