ANNELER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN...

  • Konbuyu başlatan AKOSE
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde AKOSE tarafından oluşturulan ANNELER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,338 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı ANNELER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN...
Konbuyu başlatan AKOSE
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
A

AKOSE

Kullanıcı
3 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ANNELER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN...TÜM ANNELERİN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM..

Annemmmm,Sultanımm...
Bugünde aklıma sen düştün Canım Annemm.. Düşündümde ne kadar şanslı evlatlarız ki senin gibi Yiğit,Güçlü,Zeki ve Emekçi bir anneye sahibiz.. Senki ne kadar büyük acılar yaşadın,ne kadar büyük zorluklar yaşadında bizim için yinede ayakta dimdik durabildin..Annem belki yıllarca sadece 8 kızın var diye üzüldün bir oğlun olsun istedin ama biz sen bizim annemiz olduğun için çook MUTLU ve GURURLUYUZ..

Bizleri bugünlere getirmek için yıllarca en ağır şartlarda bile yılmadan çalışan,amacı sadece çocuklarını okutmak iyi yetiştirmek olan bir anneye sahip olmak bizim için ne büyük şansmış meğer..Ama seninde her zaman dediğin gibi "anne olunca anlarsınız yavrum beni" gerçektende Anne oldum ve seni çook daha iyi anladım.. Belki her evlat gibi benimde sana hatalrım olmuştur,belkide kırmışımdır üzmüşümdür seni ama hiç bi zaman ne seni sevmekten ne saymaktan vazgeçmedim..Sen benim canım annem SULTANIMsın.. Başımın tacı gönlümün Sultanısın.. Belki her anne iyi şeyleri hakeder ama sen başkasın canım anam benim..Hatırlıyorumda karnın burnunda işe gdip akşamına dizlerin yara ellerin yara yorgun eve gelirdin,bizleri etrafına toplayıp sevip ondan sonrada sanki hiç işe gitmemiş hiç yorulmamış gibi birde hemen yemek telaşına düşerdin..Sürekli "okuyun yavrularım,dürüst olun yavrularım" derdin.. Bana çook büyük iki acıyı veren allahım şükürki bu mektubu yazarken Annem hala hayatta.. Biz bir tane çocuğu bile yetiştirmek için bu kadar zorlanırken sen nasıl 8 tane çocuk yetişridin canım anam benim.. Dedim ya anne belki seni anlamadım yıllarca üzdüm isyan ettim kırdım belki ama ne zaman ki anne oldum anladımki sen çook yüce bir kadınsın..

Enver'i doğurduğum gün gözümü açar açmaz başımda seni görmek bile bütün acılarımı aldı götürdü benden.. O an seni sırtımda taşısam hakkını ödeyemeyiceğimi anladımm.. Bugün hayata karşı direnebiliyosam,acılara zorda olsa dayanabiliyorsam,bu hayatta ve insanlar karşısında bir değerim varsa bu hep senin sayendedir.. Annelik çook zormuş annem ama senden öğrendiklerimle,senin gibi yüce bir anne örneği önümdeyken herşey daha kolay oluyor..Ben ve diğer kardeşlerim evlat yetiştirmenin sadece çocuğunu yedirmek içirmek değil eğitmek olduğunu hayatın her türlü zorluğuna dayanacak gücü öğretmek olduğunu senden öğrendik..

50 yaşından sonra okuma yazma öğrenip bize hayatta hiç bir şey için geç olmadığını, yeterince isteyince her şeyi başarabileceğimizi gösterdiğin için..
Çook küçük yaşında köyden gelip evlerine temizliğe gittiğin insanlardan öğrendiklerinle kendini geliştirip bize kentli olmayı,görgü kurallarını ve toplumda nasıl davranılacağını gösterdiğin için..
Bir annenin çocukları için yaşaması gerektiğini,her yaşta ve her şartta çocuğuna destek olup güven verip ilerlemesini sağlaması gerektiğini gösterdiğin için..
Bizlere çocuk olmamıza rağmen saygı ve sevgi gösterdiğin için..
Herşeye rağmen bizi okuttuğun için..
İyi bir anne ve ağırlığınca insan olmayı öğrettiğin için...
Yani benim Canım Annem bize verdiğin ve vermeye devam ettiğin herşey için sana teşekkür ederim..

Şükürki başımdasın,yanımdasın..Şükür ki her istediğimde yanında olabiliyorum..Seni sevdiğimi her fırsatta söyleyebiliyorum..Sarılıp sana kokunu doyasıya içime çekebiliyorum.. Bana kızsanda bağırsanda beni sevdiğini hissedebiliyorum..

SEN BENİM İÇİN BU HAYATTAKİ EN YÜCE EN BÜYÜK İNSAN ÖRNEĞİSİN..
SENİ ÇOOOK SEVİYORUM ANNEMM..
BAŞIMIN TACI,EVİMİZİN DİREĞİ,GÖNLÜMÜN SULTANI ANNEM..
Umarım Allah senin gölgeni bile eksik etmez üstümüzden..
Eğer bilerek veya bilmeden seni kırdıysam,üzdüysem ÖZÜR DİLERİM...
Umarım senin gibi ANNE olmayı başarabilirim canım annem...

İyiki Varsın Annem.. İyiki hala başımızdasın..

Canım Annemm,SULTANIMM emekçi ellerinden öpüyorum..
 
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Biraz erken bir kutlama olmuş ama...
Madem konu açılmış ; saygı duyup konuya devam edelim.

Ben sadece ANNELERIN değil ; tüm ANNE ADAYLARININ da "anneler gününü" can-ı gönülden tebrik ederim.

Öyle ki,
Yaşam veren, hayatın en önemli yanı, dünyanın merkezi, sadece kötü/iyi gün değil ; sıfatlı sıfatsız tüm anların tek anlamlı yanları, eli öpülesi, her yanı yüreklere basılası KADINLAR, KADINLARIMIZ...

Bir ara (Dünya Kadınlar Gününe hitaben) ülkemin kadınlarına bir yazı yayımlamıştım sitede... Bir gün bile kadın olmanın ne demek olduğunu düşündünüz mü? diye... Her gün onu yaşayan değerli varlıklar! Kısacası... HER ŞEYİMİZ!

Gününüz kutlu olsun.
Ömrünüzün her günü "anneler günü!" olsun.

Saygılar, sevgiler...
 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Anne olduğum için,bu kutlamayı ilk ben kabul edeyim..

Bu gün sabah "şu çılgın türkler" adlı romanı okurken öyle duygulandım ki,şavaş zamanı vedakar,vefakar annelerin neler yaşadığını okudukça,gözlerim doldu geldi...kendime gelemedim,sofrada iki lokma yerken boğazımdan geçmedi...Düşündüm,bizde böylesi acılarda,gidip geri dönmeyecegini bile bile,askere gönderirmiydik jigerimizin parçası yavrularımızı...Elbet gönderirdik-gönderirdim...Birlik ve beraberlik ile şu an kendi vatanımızda nefes alabiliyorsak bu kurtuluş savaşında çoçuk çoçuk demeden bir bütün olmamız...Gerekirse yine oluruz,tüm kanımız ve canımızla..

Bu vatanın eli öpülesi Annelerinin bende Anneler gününü kutlar ellerinden öperim..
Bir güne özel kutlamaları asla sevmesemde,yinede o gün şu an yanımda olmayan Annemin :( ellerinden öperim :-[
 
S

sevdags

Kullanıcı
30 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Susuyorum. Geçmişten gelene bir akişarlık var yüreğimde. Gecelerde kayboldum ben anne. Yüreğimden vuruldum karanlık gecelerde. Sen sardın beni anne ve yüreğim hiç bu kadar sıcak olmamıştı karların orta yerinde. Sen gibi ben gibi gündüzler vardı, yüreğinde... Açılan güneş hiç bu kadar güzel doğmazdı belki. Yürekte yara büyüdü sen büyüdün ben büyüdüm anne. Sabahları zindan olan geceler karanlıkcasına bir yük verdi sırtıma. Uykularda nefesinin dinler geceyi mahmuzlar yüreğime bir zincir bir kırbaç daha vurulmasını sağlardı. Sana bir şey olursa yaşayamam bağrımı saran nefesim sensin anne.
Yürekte kalan son hatıra ve son nefes dercesine rest çeker. Geceler isyan gündüzler şevk bayrağı taşır olur. Karanlık gecelerde sen olmazsın o zaman ben boşluğun yalancısı karanlığın habercisi olurum. Yalanların olduğu bir hayatta sende bulduğum sıcaklığı kim verir bana anne. Boğazım düğümlenir yazmaz olur kalem titrer senin sevginle kırılır anne. Ne olur beni bırakıp gitme gitme annem uzaklara malzum bakışlarda olan yüreğim bir gidişi bir korkuyu daha kaldırması ne kadar zor.
Karanlıkların çöküntüsünde olan yüreğim karlarla kaplı bir diyarda kar çiçeğini bekliyor. Sen benim soğukta ayazda tenimsin sen benim karın altından çıkan güzelliklerimdensin annem yüreğimdesin sen anlatılmayan yaşanmayan ne olduğunu bilmediğim annem. Sen benim kışın açan güneşim karaları eritenimsin anneler günün kutlu olsun canım annem...
 
K

karagün

Kullanıcı
24 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Annem Yok Artık

Annem yok artık.Beni düşünen kalbi yok.Bitti.
Umutsuz olmak istemiyorum.
Umutsuzlugun bir çıkar yol olmadığını biliyorum.
Annem yok artık,yeryüzü çok gördü onu,
Kalabalığın arasında kuş gibi çırpınan varlığını
Çok gördü
Dalgın yüreğini çok gördü
Bizim için çarpan,kaygılarla dolu yüreğini.
Annem yok artık.Bu kesin.Gelinecek bir yere gitmedi.
İşte geldim çocuklar demeyecek
Nasılsın yavrum demeyecek
Sobanın yanında oturup uzatmayacak yorgun ayaklarını,
Sabah kahvaltılarının masası olmayacak artık,
Yine gel demeyecek,
Çıkarken ben kapıdan,çıkıp karanlığa karışırken
Yeni bir dönemi başladı ömrümün,
Annemin olmadığı dönemi,
Onu yüreğimin üstüne nasıl bastırmak
İstediğimi bilemeyecek artık.
Gençlik dönemleri birşey anlatmıyor bana,
Aklımda hep son dönemlerinin annemi
Hayatım sürüp gidecek,annem olmadan,
Çocuklarım olduğunda onlara annemi anlatabileceğim
Sadece.
Fotoğraflarına bakacaklar,
Ufarak,biraz mahsunca bir kadın
Küçücük tozlu pabuçlarıyla merdivenleri tırmanıp
Kapımı açıp girmeyecek
Yüreği dopdolu,trafikten insanlardan şaşkın,
Kocasına sığınan biraz bütün fotoğraflarında
Hayatım rüzgar gibi akıp geçiyor,
Uğultulu bir rüzgar gibi akıp geçiyor hayatım...


Ataol Behramoğlu


Değerli şairin bu güzel şiiri tercüman olmuş duygularımıza...
Evet  bugün Anneler GünüVe ben ne konuşmak ne de gülmek ..
Hiç birşey istemiyorum..
Çünkü benim annem yok !
Sahte Hepsi Dostum Yok!
Annem Seni Çok Özledim
Senin Gibi Seven Yok ...
Neyse herşeye rağmen yine de kutlu olsun
AnNeLeR GüNü : )
 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu sene ve diger seneler  gibi devam edecek..Yine ayrılık, yine hüzün,yine özlem,yine hasret dolu yüreğim...
Anneleri bir gün değil her gün ansakda,yinede yüreğimin ta için kaynıyor içimdeki hislerimi bastırmaya..
Sabahın 6,30 da gözlerimi açtım içimde bir ateş,etrafımda ateşimi söndürecek yavrularım eşim oldugu halde,bende nitekimide bir çoçuyuğum işde,susturamadım yüreğimdeki sızıyı,söndüremedim ateşi,susturamadım içimdeki sesi,durdurmadım gözlerimden akan seli:(

Annecim,uzakda olsanda yüreğimdesin diye kandırıyorum kendimi,sana dokunamamak zaten yetiyor içimdeki kanayan yaraya...

Bunları yüzüne söyleyemeyeceğimi bildiğim,telefonda sesinin değişmesine karşı dimdik ayakda gibi durmaya çalışacagım için burda içimi döküyorum.. Gözlerimden yaşlar dökülsede sana göstermeeyceğim,yüreğim yansada ateşimi söndürmeliyim..
Keşke dün arasaydım,şimdi bu halde olmazdım:(

Elim gitmiyor telefona,gitsede konusamayacağımı biliyorsun tıpkı senin gibi..Kime çektigimi çok iyi biliyorum ya..

Annecim seni çok seviyorum....
 
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Annem... Bir elini diğer avucunun içine almış soğuktan donan parmaklarını ısıtmaya çalışırken sen, o parmaklar saçlarımı okşamalıydı annem.. Harabe evinin penceresinden dışarı bakarken senin görüp aldırmadığın, o pencerelerin arasından giren ayaz mı dondurdu seni annem yoksa vefasızlık mı? Seni öyle düşününce üşüdüm, hem de çok üşüdüm annem.. rahatlığım üşüttü, vefasızlığım üşüttü. Sen üşüten soğuk kadar yanında olamayışımdan utandım sıcak odamda kalın giysilerimle. Yanına her geldiğimde gerçekten iyi miyim değil miyim anlamaya çalışan o masmavi gözlerine nasıl bakarım şimdi annem sen üşürken.. her gün neleri kendime dert ettiğimi, neler için kalp kırdığımı düşündükçe yada nelere kırıldığımı.. beni o halde bile merak eden sen’le nasıl yüzleşirim ki annem? Bir rüya olduğunu anlasam bile o üşümelerin bilsem de ellerin sıcak, ya yüreğini üşüttüğüm zamanları nasıl telafi ederim Annem?
 
Üst