Anıtkabir Soygunu...

  • Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Anıtkabir Soygunu... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,439 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Anıtkabir Soygunu...
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan R@ZİYE
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com


Bu kitabı 2007 Yılında okudum.Biraz Dan Brown tarzı bir kitap ama bir solukta okuyabileceğiniz bi anlatım tazrı ile aktarmış bize İsmail Ünver.
Tavsiye ederim.
Konusunu arka kapak yazısından alıntı yaparak paylaşıcam. :)

1912 Nisan'ında derin sulara gömülmekte olan Titanik'in talihsiz yolcuları arasında takma isimle bir Türk yolcu da vardır. Canını kurtarmaktan çoktan ümidi kesmiş bu yolcu, elindeki zarfı sahibine ulaştırmanın derdine düşmüştür. Denize inen son filikadaki bir kadına hayatta kalırsa üzerindeki adrese postalanmak üzere teslim eder zarfı. Türk milletinin geleceğini değiştirecek bilgiler içeren bu zarfın alıcı kısmında yazılı olan isim o zamanın genç bir zabitine, Mustafa Kemal'e aittir. Zorlu bir yolculuktan sonra zarf Mustafa Kemal'in eline geçer. Bu arada İstiklal Savaşı kazanılmış, Türk halkı alabildiğine hürdür. Vasiyetini zarftaki gizli bilgiler ışığında yazan Atatürk, huzur içinde yumar gözlerini. Seneler geçer ve 2006'da film tekrar dönmeye başlar. Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay Başkanı, Mustafa Kemal'in asıl mezarının bulunduğu mekanda; içlerinde Türkiye'nin tüm illerinden getirilen toprakların bulunduğu pirinç vazoların yanına içi toprak dolu yeni bir vazo bırakırlar. Bu esrarengiz ziyaretten iki gün sonra genç bir kız Anıtkabir'e gelir ve Atatürk'ün mozolesine bir kolye yerleştirir. Tüm bunlar olurken uzaklardaki bilinmez ve gizli güçler de boş durmamakta, Atatürk'ün cansız bedenini ele geçirme planları yapmaktadırlar… İnce elenmiş bir kurgu, gözü kara bir arayış, gerçekle kurmacının ayırt edilemez örgüsünün peşi sıra gelerek sizi kitaba çivileyen bir dil... Bilimkurgunun sınır tanımaz mecrasına sokulmak, tarihsel sorgulamalar yapmak, aşktan nasibini almak ve bu arada dilinde unutulmaz bir roman tadı bırakmak isteyip de hepsini aynı eserde bulmaktan ümidi kesenlere, usta romancı İsmail Ünver'in bu kitabı güzel bir başlangıç olacaktır.
 
T

tugba 44

Kullanıcı
26 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
16
elimdeki kitap biterbitmez alip okucam tesekkurler gulsah  :)
 
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Rica ederim Efza.
İlk aldığımda biraz tedirgindim;acaba güzel midir,sürükleyici midir ? diye ama 2 günde bitirdim sonunu meraktan.
:)
 
R

R@ZİYE

Kullanıcı
14 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Denizli
paylaşım için teşekkür ederim.elimdeki kitap bitmişti zaten.umarım bu kitabı bulabilirim ;) ;) ;)
 
Üst