ANA

• Konbuyu başlatan Lier22
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde Lier22 tarafından oluşturulan ANA başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,387 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı ANA
Konbuyu başlatan Lier22
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan maviii
L

Lier22

Pearl Buck ' ın Ana adlı kitabı çok güzel...Mutluluğun küçükşeylerlede elde edilebileceği hakkında sürükleyici hoş bir kitap. tavsiye ederim...

H

hayal_12

Mutluluğun küçük şeylerde saklı olması.. Üzerinde düşünülmesi gereken hoş düşünce.. Evet mutluluk ayrıntıdadır.. Şeytan ayrıntıda gizlidir derler ya, onun aslı mutluluk ayrıntıdadır.. E malum şeytan şeytanlığını yapacak ya, mutluluğun ayrıntıda olduğunu bildiği için anında orada bitiveriyor..  :) En ufak şeyler dahi hayatımızda bir yere sahip ve onlarla mutlu olmasını bilmeli insan.. Sahip olamadığımız büyük şeylere üzülmek yerine, sahip olduğumuz küçük şeylerde mutluluğu aramak daha doğrudur...

Kitap önerisi için teşekkürler...

H

hayal_12

Söylemeyi unuttum, kitap hakkında biraz daha detaylı bilgi verirseniz sveinirim...

E

ebon

Kullanıcı
14 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
ist
hayal_12' Alıntı:
Söylemeyi unuttum, kitap hakkında biraz daha detaylı bilgi verirseniz sveinirim...
Ben lisedeyken okumuştum bu kitabı. Aklımda kalan fazla bişey yok ama olanları yazabilirim. Roman çinde geçiyor. Çinli bi kadının pirinç tarlaları ve ev arasında geçen çileli hayatı anlatılıyor. Romandaki kahramanlar küçük şeylerden mutlu oluyorlarmıydı hatırlamıyorum ama ben okuyunca halime şükrettim. Dolaylı da olsa küçük şeylerden mutlu olabilmeyi anlatabiliyor yani......... :) :) :) Yayınlandığı zaman nobel ödülü almış. Yazarıda çinde ticaret yapan bi ingilizin kızıymış.

E

ebon

Kullanıcı
14 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
ist
Yeni bişey aklıma geldi. Çinli kadının başından bi yasak aşk geçiyordu evliyken. İnşallah yanlış hatırlamıyorumdur. Bu yasak aşkın oluşumu , gerçekleşmesi ve sonuçları çok etkileyici. Etkileyici olan şeyde kadının çevreden gördüğü baskı falan değil. Zaten duyulmuyor bu olay. Bi tapınakta yaşanıp bitiyor. Etkileyici olan kadının neler hissettiğinin ayrıntılı anlatımı.

M

maviii

Kullanıcı
22 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çinli bir kadının başından geçenler anlatılıyo..kadının kocası gidiyo sonra bir daha dönmüyo o çocuklarıyla kalıyo...oğlunun bi tanesini asıyolar işte kadın buna şahit oluyo çok acı çekiyo yane...yasak ilişki yaşıyo ewet ama kocası gittikten sonra oluyo...kocası varken değil yane...en sonunda torunu oluyo ve hayatındaki bütün günahlardan kurtulduğuna inanıyo ona sarılıyo bitiyo..anayı okumanız lazım çok çok çok güzel bir kitap ne nobel ödülü almış..klasik bi eser ben daha fazla bi şey söylemim bence siz okuyun..anlattığımdan çok daha fazlasını bulacaksınız içinde ben okuyalı çok olduğu için hatırlamadığım çok daha farklı ayrıntılar olabilir çünkü..