Altın Koza adayı 12 film belli oldu

  • Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Altın Koza adayı 12 film belli oldu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,260 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı Altın Koza adayı 12 film belli oldu
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan seca
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bu yıl 2-8 Haziran arasında yapılacak ''15'inci Altın Koza Uluslararası Film Festivali''nde 12 Türk filminin yarışacağı bildirildi.

Festival komitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, "Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması"nda yarışacak filmler belli oldu. Toplam 29 filmin sunulduğu yarışmada, sinema yazarları ve festival sinema etkinlikleri koordinatörlerinden oluşan Festival Kurulu tarafından belirlenen 12 filmin, Altın Koza ödülüne sahip olabilmek için aday seçildiği bildirildi.

Açıklamaya göre, 6 kişilik kurul ön değerlendirme sonucunda, yönetmenliğini Ümit Ünal'ın yaptığı "Ara", Hüseyin Karabek'in "Gitmek", Mehmet Güreli'nin "Gölge", Mehmet Yılmaz'ın "Hazan Mevsimi: Bir Panayır Hikayesi", Reis Çelik'in "Mülteci", Derviş Zaim'in "Nokta", Handan İpekçi'nin "Saklı Yüzler", Özcan Alperler'in "Sonbahar", Seyfi Teoman'ın "Tatil Kitabı", Çağan Irmak'ın "Ulak", Mahsun Kırmızıgül'ün "Beyaz Melek" ve İnan Temelkuran'ın "Made in Europe" filmlerinin "Halk Jürisi" ve "Büyük Jüri"nin önüne çıkmasına karar verdi.

Festival Kurulu ayrıca, Tayfun Pirselimoğlu'nun "Rıza", Semih Kaplanoğlu'nun "Yumurta" ve Fatih Akın'ın "Yaşamın Kıyısında" isimli filmlerinin yarışma dışı gösterim için önerilmesini de kararlaştırdı.

Yarışmada ödül alacak filmlerin, 7 Haziran Cumartesi günü yapılacak ödül töreni ile sahiplerini bulacağı bildirildi.

En İyi Film Ödülü 250 bin YTL, Büyük Jüri Yılmaz Güney Ödülü 75 bin YTL, Halk Jürisi En İyi Film ve En İyi Yönetmen Ödülü de 50'şer bin YTL olarak belirlenmişti

cnnturk.com
 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yaşamın kıyısında nasıl yarışma dışı bırakılmış aklım ermedi ama,beyaz melek kesin birinci olur gibi geliyor. bilgilendirme için teşekkürler gülşah... ödül törenini merakla bekliyor olacagım... :)
 
S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
bir önceki ödül hangisiydi karıstırdım ben ya :)...

hani beyaz melek ve mutluluk filmide katılmıstı...mutluluk kazanmıştı ödülü...

çok ödül var heralde ::) ??? ???

emeğine sağlık gülsah ::)
 
Üst