Aldatılan eşin büyüklüğü

• Konbuyu başlatan derman86
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde derman86 tarafından oluşturulan Aldatılan eşin büyüklüğü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 28,712 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Aldatılan eşin büyüklüğü
Konbuyu başlatan derman86
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hurigül
D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Aldatılan eşin büyüklüğü

Anadolu’nun orta vilayetlerinden bir köyde, yavaş yavaş güneş batmaya hava kararmaya başlar. Karanlık iyice çöker köyün üzerine. Evlerden birinde bir kadın ve adam yatma hazırlığı yapmaktadır. Erken yatıp yarın sabaha, güneş ışığına erken uyanılacaktır.

Adam üzerini değiştirir, yatağına yönelir. Evin penceresinden; karanlık bahçeye vuran ışıkta ağaçların arasında bir gölge belirir. Kadın pencereden dışarı bakar ve gülümser. Kadının sevgilisi bahçededir. . . Tam sözleştikleri gibi, sözleştikleri saatte ve yerde adam onu beklemektedir.

Kadın kocasının uyumasından emin olunca, sessizce yataktan kalkar, üstünü giyer … Ve pencereden aşağıya atlar. Başka bir adam için, kadın kocasını terk eder. Koşarlar iki sevgili….. kaçıyorlar. Tarlaları , ovaları aşarlar…..Anadolu’da bir köy nasıl koşmasınlar ki. Arkalarından onları kovalayacak onca şey vardır. Namus belası, Töre cinayetleri, yoksulluk, cefa, korku. Arkalarında bunlar varken nasıl durabilirler. Köyden uzaklaştıklarına iyice emin olunca soluklanmak için dururlar. Kadın duraksamayı fırsat bilip nefes nefese der ki :

‘Evden çıktığımdan beri, ayakkabımın içinde bir şey var beni rahatsız ediyor’

Çıkartıp bakar ki….. ayakkabısının içinde bir tomar para!!!!! Kocası her şeyin farkında. Biliyor ki gidecek,

‘Beni terk edecek ama bunca yıl çorbasını içtim, çamaşırlarımı yıkadı, ütüledi. Bana emeği geçti’

YABAN ELDE MUHTAÇ OLMASIN DİYE ! ! ! O Yoksul köylü; bütün parasını; başka bir adam için kendisini terk eden karısının, giderek kendinden uzaklaşan adımlarını attığı ayakkabısının içine koydu. O güzel insanı, O onurlu davranışı sergileyen, O terk edilen adamı HEPİNİZ TANIYORSUNUZ ….. Çünkü O; Bir dizesinde bize yürekten seslendiği gibi Uzun ince bir yoldaydı ve gidiyordu gündüz gece …

Evet O kişi Aşık Veysel di.

Sunay Akın’dan dinlediğim bu olağanüstü hikaye, okumayı sevenlerle paylaşılmak üzere gönderilmiştir.
(alıntı)

1

100dolar

Kullanıcı
3 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
inanılmaz bir hikaye, itiraf edeyim bir an ne enayi adamlar var diye aklımdan geçti - ama gerçekten çok kısa bir an- lakin hikayenin sonunda onun aşık veysel olduğunu öğrenince herşey değişti tabi...ama siz siz olun üstadın yaptığını da yapmayın  :)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
yaşanan dönem içerisinde, yaşanan kültüre bakıldığında aslında hiçte beklenmeyen hatta ihtimal dahilinde olmayan bir son..
ustayı usta yapan bu değil midir...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu bir slayttır ve hazırlayan arkadaşın ismi Yeşim Balaca'dır. Kendisinin emeğine sağlık, sizede paylaşımdan dolayı teşekkürler derman.

G

grace

Kullanıcı
8 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aşık Veysel ile ilgili bu olayı biliyordum. Gerçekten ders alınması gereken bir davranış. Ancak onun gibi yüce yürekli insanlar yapabilir bunu. Kitapla mürekkeple ilgisi yok.

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çok güzelmiş yaa tüylerim tiken tiken oldu=) paylaşım için çok tşek.

G

gizilöykü

Kullanıcı
18 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
vay bee dedim gerçekten. Tüylerim diken diken oldu. 2 yıl sivasta kaldım. aşık veyselin hayatıyla ilgilendim ama bu hikayeyi hiç duymamıştım.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ne yazacağımı bilemedim gerçekten. Ben bilmiyordum böyle bir hikayesinin olduğunu Aşık Veysel'in.. Nasıl yapabilirki bir insan böyle bir şeyi.. En fazla ben eşime çok kötü davrandırım da kaçar gider ve ben de farkederim nasıl davrandığımı, ancak o zaman yapabilirim..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Harika tek kelime
Mükemmel bir konu
Teşekkürler.

Z

zagor1907

Kullanıcı
16 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hakikaten olağanüstü bir hikaye öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Ancak emeğe saygı da diyemeden geçemeyeceğim. Hazırlayan Yeşim Balaca isimli bir Sunay Akın hayranıdır. Bu hikaye bana e-posta olarak slayt halinde gelmişti. Slaytın sonunda da Sunay Akın'dan dinlediğim bu olağanüstü hikaye, okumayı sevenlerle paylaşılmak üzere gönderilmiştir.
Hazırlayan: Yeşim Balaca
(Bir Sunay Akın hayranı) yazıyor. Bu tarz hikayeleri duymaya bence açız. Tebrikler ve teşekkürler

derman86' Alıntı:
Aldatılan eşin büyüklüğü

Anadolu’nun orta vilayetlerinden bir köyde, yavaş yavaş güneş batmaya hava kararmaya başlar. Karanlık iyice çöker köyün üzerine. Evlerden birinde bir kadın ve adam yatma hazırlığı yapmaktadır. Erken yatıp yarın sabaha, güneş ışığına erken uyanılacaktır.

Adam üzerini değiştirir, yatağına yönelir. Evin penceresinden; karanlık bahçeye vuran ışıkta ağaçların arasında bir gölge belirir. Kadın pencereden dışarı bakar ve gülümser. Kadının sevgilisi bahçededir. . . Tam sözleştikleri gibi, sözleştikleri saatte ve yerde adam onu beklemektedir.

Kadın kocasının uyumasından emin olunca, sessizce yataktan kalkar, üstünü giyer … Ve pencereden aşağıya atlar. Başka bir adam için, kadın kocasını terk eder. Koşarlar iki sevgili….. kaçıyorlar. Tarlaları , ovaları aşarlar…..Anadolu’da bir köy nasıl koşmasınlar ki. Arkalarından onları kovalayacak onca şey vardır. Namus belası, Töre cinayetleri, yoksulluk, cefa, korku. Arkalarında bunlar varken nasıl durabilirler. Köyden uzaklaştıklarına iyice emin olunca soluklanmak için dururlar. Kadın duraksamayı fırsat bilip nefes nefese der ki :

‘Evden çıktığımdan beri, ayakkabımın içinde bir şey var beni rahatsız ediyor’

Çıkartıp bakar ki….. ayakkabısının içinde bir tomar para!!!!! Kocası her şeyin farkında. Biliyor ki gidecek,

‘Beni terk edecek ama bunca yıl çorbasını içtim, çamaşırlarımı yıkadı, ütüledi. Bana emeği geçti’

YABAN ELDE MUHTAÇ OLMASIN DİYE ! ! ! O Yoksul köylü; bütün parasını; başka bir adam için kendisini terk eden karısının, giderek kendinden uzaklaşan adımlarını attığı ayakkabısının içine koydu. O güzel insanı, O onurlu davranışı sergileyen, O terk edilen adamı HEPİNİZ TANIYORSUNUZ ….. Çünkü O; Bir dizesinde bize yürekten seslendiği gibi Uzun ince bir yoldaydı ve gidiyordu gündüz gece …

Evet O kişi Aşık Veysel di.

Sunay Akın’dan dinlediğim bu olağanüstü hikaye, okumayı sevenlerle paylaşılmak üzere gönderilmiştir.
(alıntı)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bu mantıkta bir insan terkedilir mi yaaa?Kadının aklına şaşayım,teşekkürler...
Zeynep'in dediği gibi slayt olarak izlemiştim ve terkedilipte bu şekilde hareket eden insanın Aşık Veysel olduğuna çok şaşırmıştım

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Sıradışı bi hikaye.. Allah herkese Aşık Veysel gibi  anlayışlı insanları nasip etsin.. :)

B

birtanem

Kullanıcı
30 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok güzel bir hikayeydi teşekkür ederim. Okurken bu kadar anlayış ne büyüklük dedim ama sonradan anlayışın da fazlasının zarar olduğuna karar verdim. Bence böyle bir durumda anlayış göstermek çok zor ve belkide mantıksız. İnsanın doğasına aykırı bir kere. Anlayışlı olmak çok güzel ama bence bu kadar da değil.

A

avukatt21

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
Ben de buna anlayış diyemiyeceğim. Tamam Aşık Veysel farklı bir insandı. Farklı insanlardan da farklı davranışlar beklenebilir tabiki. Ama insan doğasına aykırı, çok uc bir davranış bence.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Bunun adı hoşgörü mü ,vefa borcu yoksa acizlik mi bilemem !
Ancak empati kurmaya çalışıyorumda ne bu kadın ne eşi ( Aşık Veysel yada kimse ) yaptığı (davranışı) yapamam.

Hikayeleri dinlerken fikir yürütmesi kolay.
Hele bir o hikayenin kahramanı olmayı deneyin bakalım bu kadar olgunluk göstertebilcekmisiniz?
Gereksiz baskıcı kuralları ve tabuları kaale alcak bir yapıda (gerikafalı  falan ) değilim.
Artı her platforumda  kadın haklarını savunurum ama benim anladığım namus anlayışı bu değil .
Dürüst olucak net davtranışlar sergileyeceksin.
Son söz ..
bu olayı etik bulmadım .
Yorumlara bakılırsa konudan etkilenenler çoğunlukta ancak kendi adıma konuşur isem etkilendiğim söylemnemez.
Katılmayabilirsiniz bu benim görüşümdür .

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Flamingo ile aynı fikirdeyim...
Anlayış manlayış hikaye.....SEVGİ bu

ilyas

ilyas

Kullanıcı
14 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bu Aşık Veyselin karakterini yansıtan bir hikaye kimseden onun gibi düşünülmesi istenemez. Bütün  herşey hayata bakış açısında bitiyor.