Aile / Mario Puzo

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Aile \/ Mario Puzo başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,900 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Aile \/ Mario Puzo
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep

Aile,ünlü best seller yazarı Mario Puzo'nun ölümü nedeniyle tamamlayamadığı son romanıdır.
Ölümünden sonra Carol Gino tarafından tamamlanan bu son romandan başka Puzo olamayacağı için koleksiyonerler için de bulunmaz bir eser olarak Puzo klasiklerinin son halkası olacaktır.

Alexander, "Biz bir aileyiz" dedi çocuklarına. "Bir ailenin sadakatli her şeyden ve herkesten önce gelmelidir. Birbirimizden haberdar olmalı, birbirimizi korumalı ve en önemlisi de birbirimize bağlı olmalıyız. Çünkü eğer bu sorumluluğu şerefimizle yerine getirirsek, asla mağlup olmayız ama eğer bu sadakat konusunda bir an bile tereddüt edersek, her beraber mahvoluruz..." Aile nedir? Mario Puzo bu soruyu ilk önce dönüm noktası olan en çok satan unutulmaz kitabı "Baba" romanında yanıtlamıştır; Corleone ailesini yaratarak kan bağı kavramını sonsuza dek yeniden tanımlamıştır. Otuz yıl sonra, Puzo'nun bu konuyla ilgili en son görüşleri olağanüstü meslek yaşamını tamamlayan bir romanda; İtalyan tarihinin en büyük suç ailesi olan - Borgia ailesinden görülüyor.
"Ahlaksızlık, ihanet, cinayet, sarsıcı bir aşk ve elbette aile değerleri ile dolu baştan sona bir ziyafet"

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
"baba" diye bir seri film vardı,onun yazarı mı?

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Iıııııııııı ııııııııı ıııııı google sor bence. sonnada burada paylaş bizde öğrenek barime.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Korsan' Alıntı:
Iıııııııııı ııııııııı ıııııı google sor bence. sonnada burada paylaş bizde öğrenek barime.
Sorarım tabi google sağolsun,elime yapışmaz...Buyurun!

Baba, Amerikalı yazar Mario Puzo'nun yazdığı orijinal olarak 1969'da G.P. Putnam's Sons tarafından yayınlanan bir romandır. ABD'ye yerleşmiş Don Vito Corleone'nin reisliğindeki Sicilyalı bir Mafya ailesi ailesinin hikâyesini anlatmaktadır. Roman 1945 - 1955 yılları arasında geçmekte ve Vito Corleone'nin çocukluktan yetişkinliğe kadar geçmişi de irdelenmektedir.
Kitabın başlığı ve yer altı dünyasıyla olan ilişkisi tartışma yaratmıştır. Puzo'nun "Godfather - Baba" başlığını bir mafya babasını belirtmek için kullanması onun muhabirlik deneyiminden esinlendiği pek çok yerde karşımıza çıksa bile bu terime ilk defa Mafya'la bağlantılı Joe Valachi'nin 1963'teki Organize Suçlar Üzerine Kongre Kapalı Oturumu'ndaki ifadesinde rastlanmaktadır.

Mario Puzo'nun kitabından uyarlanan film serisi:

Baba - Francis Ford Coppola'nın kült filmi.
Baba II - Baba filminin ilk devam filmi.
Baba III - Baba filminin ikinci devam filmi.
Baba Efsanesi (film) - Yukarıdaki üç filmin kronolojik sıralama ile birleştirildiği televizyon filmi

Teşekkürler..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Rica ederim. bah demekki ne imiş ? ulaşabileceğiniz bilgileri başkalarından istemek gayet mantıksız bir durum ve zaman kaybı imiş.
Yani, zamanınızı iyi kullanmanızı, anımsatacak bir anektod kendiliğinden oluştu.
Bunuda hayata dair anektodlarda alt alta paylaşabilirsiniz.

Ben bilgi için teşekkür etmicem.. zaten biliyordum desem ukalalık yapmış olmam sanırım.
Kendime teşekkür edeyim bari, bilgilendirici bir anektoda hmmmm bizim buraların tabiri ile ön ayak oldum diye. diyeyim.
Teşekkür ederim korsan..

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kendime teşekkür edeyim bari, bilgilendirici bir anektoda hmmmm bizim buraların tabiri ile ön ayak oldum diye. diyeyim.
Teşekkür ederim korsan..
hehhehehehehh...
Bende teşekkür edeyim o zaman ;)
Teşekkürler  Korsan ve Superisi zaman ayırıp paylaştığınız için

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mantıksız bir duruma katılmıyorum,bu kitabın tanıtımını yaptıgın için mutlak bilginde vardır,"evet o yazar" demen sana ne kaybettirir orasını bilemem...
Şu an 5 dk mı ayırdım zaman kaybına gelirsem,bu 5 dk mı başka bir kitap araştırması için ayırabilirdim ama keyif aldım emin ol...

Sana da ne kazandırdı bu yorumun orasıda bana kalsın!

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Katılıp katılmamak sizin sorununuz. illa katılın diye yazmadım. sizin ayrımadığınız zamanı başkalarının sizin için ayırmasını beklemekteki bencilliği azda olsa gördüğünüzü tahmin ediyorum.
Bakın zaman kaybı diyorsunuz  başka bir durum için kullanabilirdim bu 5 dakikamı diye. keyif almanız güzel olmuş.
Bende keyf alıyorum.. hele hele yazdıklarım, mevzu olan durumla  "cuk" diye oturduğunda.
Yorumlarım bana bişe kazandırmaz canım.. sen bana bişe kazandırdığını sanıyorsan senin hüsnü kuruntun olsa gerek.
Ben yazarım gider, bir kazanç gütmem. o kültürü aşan bir varlık haline gelelim bi kaç yüzbin yıl oldu.

Neyse.. teşekkür ederim ebru yorumun için sağolasın.