Ağlayan bebeği sakinleştirme

  • Konbuyu başlatan DeryaDer
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde 0 - 6 Yaş Grubu ve Eğitimi kategorisinde DeryaDer tarafından oluşturulan Ağlayan bebeği sakinleştirme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,998 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı 0 - 6 Yaş Grubu ve Eğitimi
Konu Başlığı Ağlayan bebeği sakinleştirme
Konbuyu başlatan DeryaDer
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeryaDer
DeryaDer

DeryaDer

Derya Karacan
Moderatör
22 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
28
www.deryakaracan.com
 

Ağlayan bir bebeği sakinleştirmek, özellikle yeni anneler için zordur. Hem bebeğin bir sorunu olduğu düşüncesi, hem de ona yardım edememe düşüncesi anneler için üzücüdür. Eğer bebeğinizin bir sağlık problemi yoksa‚ onu sakinleştirmek çok zor değildir.
Eğer bebeğiniz yeni doğmuşsa ağlamasının en büyük nedeni acıkmış olmasıdır. Bebeğinizi beslemelisiniz.
Bebekler genellikle beslenme sonrasında bezlerini kirletirler. Beslenmeyi takip eden sürede bebeğinizin bezini kontrol etmeli, eğer altını kirlettiyse bezini değiştirmelisiniz.
Bebeğinizin gazının olması da ağlamasının bir nedeni olabilir. Bebeğinizin sırtını sıvazlayarak gaz çıkartmasına yardımcı olabilirsiniz.
Beslenme, gaz çıkarma ve bezini değiştirme bebeğinizin ağlamalarına cevap vermiyorsa kucağınıza alın. Bu bebeğinizde anne karnındaki sakinliği canlandıracaktır.
Bebeğinizi sallamanız, bebek arabası ile gezintiye çıkarmanız bebeğinizin sakinleşmesine yardımcı olacaktır. Eğer çok fazla ağlıyorsa motorlu bir araca bindirmeyi de deneyebilirsiniz.
Bebeğinizi, kulağı göğsünüze gelecek şekilde kucağınıza alın, sizin kalp atışınızı duyması sakinleşmesine yardımcı olacaktır.
Çevredeki gereksiz uyarıcıları devreden çıkarın. Işıkları azaltıp, televizyonu kapatın ve kalabalık varsa bebeğinizi bu ortamdan uzaklaştırın.
Bir ninni söyleyin ya da yumuşak bir müzik çalın.
Saç kurutucusu ya da elektrikli süpürge gibi ses çıkaran aletleri çalıştırmayı deneyin. Bu bebeğinizin ilgisini çekebilir.
Bebeğinizin karnına, dizlerine ve sırtına nazikçe masaj yapın.
Tüm bu stratejiler başarısız olursa bebeğinizi beşiğine yatırın ve sallayın. Gün boyunca devam eden ve şiddetlenen ağlama bir tıbbi problemin habercisi de olabilir. Doktorunuza danışabilirsiniz

kaynak: http://www.cocukgelisimi.com/aglayan-bebegi-sakinlestirme
 
Üst