86400 Saniye!

• Konbuyu başlatan Şeker Prenses
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Şeker Prenses tarafından oluşturulan 86400 Saniye! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,500 kez görüntülenmiş, 31 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı 86400 Saniye!
Konbuyu başlatan Şeker Prenses
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan çiçek
Ş

Şeker Prenses

Bankada bir hesap sahibi olduğunu düşün, hesabına her sabah 86.400 dolar para yatırılıyor, fakat bu paranın hepsini akşama kadar harcamak zorundasın, ertesi güne transfer edilemez. Paranı kullansan da kullanmasan da hesap her akşam sıfırlanıyor. Ne yaparsın? Tabii ki hepsini harcamaya çalışırsın; Hepimiz, Zaman adlı bu bankanın müşterileriyiz;
  Her sabah 86.400 saniyeye sahip oluyoruz; yarına transfer edilemez, Her sabah hesabımız dolar, her akşam boşalır. Geri dönüş yok, saniyelerini şu anı yaşayarak harca, en iyisi bunlarla yatırım yap. Mutluluk, sağlık ve başarı için. Zaman kaçıyor. Her gün için en iyisini yap.
  Bir senenin değerini anlamak için sınıfta kalmış bir öğrenciye sor.
  Bir ayın değerini anlamak için, 8 aylık bir bebek doğuran anneye sor.
  Bir haftanın değerini anlamak için, haftalık dergi çıkaran bir çilekeşe,
  Bir saatin değerini anlamak için, kavuşmayı bekleyen sevgiliye sor.
  Bir dakikanın değerini anlamak için, treni kaçan yolcuya sor.
  Bir saniyenin değerini anlamak için, bir kazayı önleyemeyen sürücüye sor.
  Bir saniyenin yüzde birinin değerini anlamak için olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan koşucuya sor.
  Her anını değerlendir, her dakikanı çok özel bir kişiyle paylaş. Zamanına ortak edebileceğin kadar özel biriyle.
Unutma! Zaman hiç kimse için durmaz. Geçmiş zaman tarihtir. Gelecek zaman sırlar, mechullerle dolu.
  Sadece şu an sana verilen gerçek bir armağandır.
  Bu hafta dostluk haftası olsun. Arkadaşlar bulunmaz mücevherlerdir. Bizi üzerler, cesaretlendirirler ve zaman zaman avuturlar. Kalplerini bize açarlar. Arkadaşlarına, onları sevdiğini göster.
  Arkadaşlık mesajını herkese gönder, cevap alırsan bütün hayatın için bir dostun bulunduğunu anlarsın.
  Onlara ne kadar çok ihtiyacın olduğunu ve senin için ne kadar önemli olduklarını dikkatle denersen görürsün…

Ahmet KABAKLI

B

Bülent

maxMESA' Alıntı:
Bir de şöyle güzel bir söz vardır ingilizceden

God gave you 86.400 seconds today. Have you used one to say thank you.
Bilmeyenler için tercümesi?  ::)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bülent' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:
Bir de şöyle güzel bir söz vardır ingilizceden

God gave you 86.400 seconds today. Have you used one to say thank you.
Bilmeyenler için tercümesi?  ::)
Allah sana hergün 86400 verdi, kullandığın her saniye için teşekkür et! olarak algıladım ben ama?

B

Bülent

Ben de;
Allah sana 86400 saniye verdi. Bir tanesi için teşekkür ettin mi? şeklinde anlayacaktım ama sonund soru işareti yoktu...  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Have you diye başlayınca beyin hemen soru işareti arıyor değil mi?:)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ya da gerçekten soru işareti unutuldu. Buradan çıkaracağımız sonuç, sen bardağın boş kısmına ben dolu kısmına bakmış olabilir miyiz? Uff kafam karıştı benim biraz.:)
Ben ana konuya yorum yapayım en iyisi;
Daha önceden okuduğum bildiğim bir konuydu. Hatta kızımı düşünmüştüm hemen, tek bir yarış kaybetti ve tam bir salise farkla. O günkü yıkılışını hiç unutamam.:(

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
:D Demekki bir cümle üstünde bu kadar analiz yapılabiliyor.

Allah sana bugün 86400 saniye verdi , bir tanesini teşekkür etmek için kullandınmı.

Soru işaretini unutmuşum evet  ;D

S

sude19811981

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
bende bu yazıyı bir dergi de okumuştum.
teşekkürler güzeldi.

G

gencpsikolog

Kullanıcı
12 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
D.Bakır
''Farz edin ki her sabah hesabınıza 86400 Amerikan Doları kredi veren bir bankanız var, ama bir günden diğerine hiç bakiye devretmiyor. Tutarı ne olursa olsun, kullanmadığınız bakiye miktarı her akşam iptal ediliyor Böyle bir durumda ne yapardınız? Tabii ki son kuruşuna kadar çekerdiniz!!!! Aslında hepimizin böyle bir bankası var. Adı ZAMAN Her sabah ise, iyi şeylere yatırım yapmadığınız kısmını silip, hesabınıza zaman kaydediyor. Hiç devretmiyor. Kredi miktarından bir kuruş fazla kullandırmıyor. Her gün size yeni bir hesap açıyor. Her akşam günün bakiyesini yakıyor. Eğer günlük depozitolarınızı kullanmadıysanız, bu zarar sizindir. Geriye dönüş yok. Yarından avans çekmek yok. Bugünü, bugünkü depozitonuzla yaşamalısınız. Ona yatırım yapın ki, size sağılık, mutluluk ve başarı olarak geri diönsün. Zaman akıp gidiyor gününüzü gün etmeye bakın!

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Farzedili herşeyi bırakalım baya oldu.
Yine farz etmesem iyi olur abi size konuda hoş sohbetler dilerim :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
BİR SENE' nin degerini anlayabilmek için sinifta kalan bir ögrenciye sorun. BİR AY' in degerini anlayabilmek için, premature bir bebegi dünyaya getiren anneye sorun. BIR HAFTA' nin degerini anlayabilmek için, haftalik derginin editörüne sorun. BİR DAKİKA' nin degerini anlayabilmek için, treni henüz kaçirmis bir kisiye sorun. BİR SANIYE' nin degerini anlayabilmek için, bir kazayi kil payi atlatmis bir kisiye sorun. BİR MİLİSANİYE' nin degerini anlayabilmek için, olimpiyatlarda gümüs madalya kazanan kisiye sorun. Sahip oldugunuz her ani degerlendirin. Daha fazla deger verin, çünkü onu çok özel biriyle, zamanini harcamaya degecek kadar özel biriyle paylastiniz. Sunu untumayin ki zaman hiç kiseyi beklemez.

Zamanımızın değerini elimizden gidince biliyoruz ve başlıyoruz  KEŞKELERE.. O kelimeyi kullanmadan önce bize vahşedilen o değerli analrın kıymetini bilip geçmişde takılıp kalmadan,geleceği düşünerek tedirgin olmadan,anın kıymetini bilip sevdiklerimizle doya doya yaşayalım.. :)
Teşekkürler  gencpsikolog ... :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Enteresan bir benzetme olmuş. Sanırım insanların dikkati, zamandan ziyade paraya daha yoğun olduğu için böyle bir benzetme yapılmış.

Güzel bir bakış açısı, yapmak zorunda olduğumuz, yapmak istediğimiz her şeyi yapılması gereken zamanda yapmak.. Bunu yapmadığım için o kadar fırsat kaçırdım, o kadar güzel anlar kaçırdımki!!

Teşekkürler :)

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
''''''....zarar sizindir. Geriye dönüş yok. Yarından avans çekmek yok....'''''''
::) elden çıkınca kazanılmayan tek sermaye zaman zaten. değerlendirmek biizm elimizde, değeri kendi içinde saklı..
zaman-sız düşler peşindeyken zaman içinde kayboldum ben  :-\ 
isyan hep zamana karşı değil mi.. ???  hem her şeyin yarası, hem her şeyin ilacı. kullanıcısına göre değişir bu sonuç... bilinçlice kullanmak lazım zamanı.. zamana değer katanda, onu değersizleştiren de bizleriz.
teşekkürler yazı için

Z

zuzu835

Kullanıcı
26 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
eğer yeniden başlayabilseydim hayata
yanlız mutlu anlarım olurdu.
Farkındamısınız bilmem,yaşam budur zaten:
anlar ,sadece anlar....