86 kadın bir adamla evli

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan 86 kadın bir adamla evli başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,058 kez görüntülenmiş, 38 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı 86 kadın bir adamla evli
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bjkerim
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Biz evlenmek için bir eşi bulamıyoruz, Nijeryalı Ebubekir 86 kadını kendine eş yapmış. Ama hemen boşaması lazım. Neden mi?

Nijerya'da şeriat mahkemesi 86 karısı olan Nijeryalı Muhammed Bello Ebubekir'i uyardı. Şeriat kurallarına göre bir erkek sadece 4 kadınla evlenebilir. 84 yaşındaki Nijeryalı Ebubekir eşlerinin sayısını 4'e düşürmezse idam cezasıyla yargılanacak.

Nijerya'da 86 kadınla evli 84 yaşındaki adamın durumuna, İslam kurallarına göre sadece 4 eşe izin veren şeriat mahkemesi el koydu. Muhammed Bello Ebubekir, eşleri arasından sadece 4'ünü seçmesi, aksi takdirde ölüm cezasına çarptırılacağı konusunda uyarıldı. Ebubekir ise Kuran'da 4 kadından fazlasıyla evlenmek konusunda herhangi bir yasak bulunmadığını belirterek şeriat mahkemesinin kararına direniyor. Eski bir din adamı olan Ebubekir'in eşlerinden 170 çocuğu olduğu tahmin ediliyor.

İngiliz BBC televizyonuna röportaj veren 84 yaşındaki Ebubekir, "10 eşi olan adam yaşlanınca kalpten ölür. Benim gücüm Allah'tan geliyor. 86 eşimle başa çıkabiliyorum" dedi.

Ebubekir'in yaşadığı ve Müslüman nüfusun çoğunlukta olduğu Nijer Bölgesi'nde 2000 yılından bu yana şeriat kuralları uygulanıyor.

internethaber

T

t_weety_m

Kullanıcı
3 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Karaman
vay bea acaba bı tanesı yetmedimiki : :eek:

D

Düş

Kullanıcı
22 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.kardelen.in
Ebubekir, "10 eşi olan adam yaşlanınca kalpten ölür. Benim gücüm Allah'tan geliyor. 86 eşimle başa çıkabiliyorum" dedi.

Alkışlar Ebubekir'e :D:D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bu adam hiç 84 durmuyo,hanımlar iyi bakmış herhal..acaba hangi 4 hanımı seçecek,şahsen merak ettim,kriterleri ne olacak ;D

T

t_weety_m

Kullanıcı
3 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Karaman
hehe cıdden yha bende merak ettım bak sımdı :D

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
yafh benm babam 1 eşle başa cıkamıo bu adamın gene ii sabrı va mış  :ahah

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
Benim mantığıma hiç yatmadı. inandırıcı değil.

:-\

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Vaybe yaşından büyük eş sayısı o evde bayram gününü düşünemiyorum artık ;D ;D ;D Kıskanmışlar adamın cazibesini ölümle tehdit ediyorlar... :D :D :D

D

DonJuan

ben helal olsun diyorum .
bırak 84 eşi , 84 te dostun olsa ( kadın erkek farketmez ) onları idare etmek bile zor .

tebrikler hocam :)

M

MEDİHA1

Kullanıcı
10 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
isimlerini bile bilmiyordur... nerden bulmuş 86 safı.... :)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Adamın ülke nüfusuna katkısı olmuş.  ;D Teşekkürler bu ilginç bilgi için.

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
bence sırf zevk değildir kendinice geçerli olabilecek nedeni vardır.bu konun sorgulanması gerekebilir fakat fazla üstelemek gerekmez.(bence)

W

white_angel

Kullanıcı
12 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Vayy bee insanlar bir eşle başa çıkamazken bu adam 86 kadınla nasıl başa çıkıyo anlamadım acayip yani bide tekrar millet iki çoculla başa çıkamazken 170 çocukla nasıl başa çıkıyor.hayran kaldım bu becerisine ;D :)

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Söyleyecem bişey bulamıyorum
Adama bak ya töbe töbeee ;D