5 YILDIZLI HAPİSHANE

• Konbuyu başlatan ilenay
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde ilenay tarafından oluşturulan 5 YILDIZLI HAPİSHANE başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 17,819 kez görüntülenmiş, 53 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı 5 YILDIZLI HAPİSHANE
Konbuyu başlatan ilenay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bykll
I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
5 YILDIZLI HAPİSHANE

46 milyon dolar harcanarak yapılan plaza görünümlü bu hapishane, konforuyla ‘suça teşvik ediyor...

Avusturya’da 46 milyon dolar harcanarak dünyanın en modern ve en lüks hapishanesi inşa edildi. Hohensinn mimarlık şirketi tarafından Steiermark kenti yakınlarında, tamamen modern mimariyle yapılan Leoben hapishanesi plazadan farksız görünüme sahip. 5 yıldızlı otel konforunda olan hapishane 150 mahkuma ev sahipliği yapabilecek büyüklükte.

Her konfor mevcut
Leoben Adalet Merkezi’nin dışı tamamen camdan oluşuyor. Mahkumlar için televizyon odası, spor yapmaları için egzersiz salonu, ortak kullanımlı mutfak, çeşitli spor aktiviteleri ve ayrıca dışarıda yürüyüş yapabilecekleri parkurlar bulunuyor. Birçok okul yurdundan daha geniş konfora sahip olan hücreleri otel odasından ayıran tek fark penceredeki parmaklıklar. Leoben hapishanesi sadece mahkumlara değil, Adalet Bakanlığı çalışanları ve gardiyanlara da hizmet veriyor.

B

baharat

Kullanıcı
21 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
46 milyon dolar harcanarak yapılan plaza görünümlü bu hapishane, konforuyla ‘suça teşvik ediyor...

ya bunun neresi hapisane saglıklı huzurlu modern yaşam tesisi de diyebilirz...
teşekkürler ilenay

D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
;D evsizler hapisaneye girmek için can atarlar kesin

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
derman86' Alıntı:
HİÇ SANMIYORUM ÖNEMLİ OLAN SUÇU OLUŞTURAN ETKANLERİ KALDIRMAK. ALLAH KİMSEYİ DÜŞÜRMESİN HAPİSHANEYE

D

donnie darko

Kullanıcı
13 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
derman86' Alıntı:
ahh keşke o kadar şanşlı olsalar da böyle bi hapishaneye düşseler:)muhtemelen zenginler için yapılmış bi hapishanedir ..çok zengin olma şartı vardır böyle bi hapishane için..böyle bi hapishaneye girmek için zengin olmaya çalışan insanlarla dolarsa hakettiği emeklliği almış olur işte..ne yazıkki ortadirek yine emektar hapishanelerine:))

E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ne kadar konforlu ve  kaç yıldızlı olursa olsun sonuçta senin özgürlügün  yoksa  hepsi  boş

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Suçlular dinlensin diye yapılmış sanırım :)

T

TrigonometRi

Kullanıcı
15 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gerçekten inanılmaz yapmışlar. Zaten boydan boya cam olunca görüntü ister istemez güzelleşiyor. Birçok otelden de iyi duruyor. :) Bunun kadar olmasa da benzer şekilde tasarlanmış Silivri Cezaevi var. Gazetede okumuştum da şuanki verdiğim tepkiyi ona da vermiştim.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İnsanın saklamış oldugu potansiyeli ortaya çıkarıp şuç işleyesi geliyor... :D
Bne bunun doguda yapılmış yine 5 yıldızlı versiyonunu biliyorum,ekleyebilir miyim Korsan abi:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzin çıkmıştır...Buda 5 yıldızlı hapishane...

Ben karar verdim şuç işleyecegim,ama ne işleyim adam mı öldürsem,kendimimi öldürmekle başlasam..

Dünyanın her hangi bir yerinden,Japonya'da Suçluları Topluma Kazandırmak İçin Yapılan Uygulamalardan Biride 5 yıldızlı Otelleri Aratmayacak Hapisanlerde Cezalarını Çekmeleri...

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
baharat' Alıntı:

ya bunun neresi hapisane saglıklı huzurlu modern yaşam tesisi de diyebilirz...
teşekkürler ilenay
bencede kesinlikle suç işlemeye teşvik ediyor
ama donnie darkonun dediği gibi bencede zenginler ancak girebilir diye dusunuyorum yani herkes giremez :D

M

MEDİHA1

Kullanıcı
10 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
Haydin Avusturulya'ya kafa dinlemeye 

çok güldüm ;D ;D

Z

Zynep