3 basit soru.

• Konbuyu başlatan Harun
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Zeka Soruları ve Bilmeceler kategorisinde Harun tarafından oluşturulan 3 basit soru. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,134 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Zeka Soruları ve Bilmeceler
Konu Başlığı 3 basit soru.
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Evet nispeten daha basit.  ;D..

1.) Bir oda da 3 adet anahtar var. Bu anahtarlar dışarıdaki bir lambayı açmaya yarıyor. Ama siz lambanın yanıp yanmadığını görmüyosunuz. Lambaya gidip bakmak için tek bir şansınız var yani odadan dışarı çıkınca tekrar gelemezsiniz. Lambayı hangi anahtarın yaktığını bulabilirmisiniz ?

2.) Zeynep ve Didem aralarında bir oyun oynamaya karar vermişler. Bu oyuna göre, ikisinden biri bir sayı seçecek , diğer kişi ise onun söylediği sayıdan en az 1, en fazla 10 yüksek sayı söylecek. Böyle sırayla devam edecekler. 50 ye ulaşan kazanacak. Didem tabi uyanık olduğu için , önce ben başlarım ama demiş. Didem hangi sayıyı söylemeli ki kesinlikle kazansın.

3.) İstanbul da yaşayan yaşlı bir çifti Amerika'daki oğulları ziyarete gelmiş. Bir kaç gün kaldıktan sonra bunlara bir hediye vermiş. Verdiği hediye antika bir lamba. Oğulları bu lambanın 70 yıllık hakiki Amerikan yapımı bir lamba olduğunu söylemiş. Fişe takarak çalıştırdığında lamba üstündeki iki tane balerin dönerek dans ediyor, aynı zamanda da ışık veriyomuş. Ailesi lambayı görünce çok sevmişler.Oğulları gittikten sonra babası, evet gerçekten güzel bir lamba ama Amerikan malı olduğuna inanmıyorum demiş.

Babası bunu nasıl anlamış olabilir.

Soruların doğru cevapları gelmediği taktirde ; 2 gün sonra açıklayacağım. Kitap defter serbest ,öndekine bakmak yasaktır.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
3-) Amerikalılar genelde başkalarını sömürdüğü için  kendilerine ait üretimleri yoktur:)))

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
dideM' Alıntı:
3-) Amerikalılar genelde başkalarını sömürdüğü için  kendilerine ait üretimleri yoktur:)))
Politik bir cevap ama doğrusu balerinlerin elinde ayakkabı  olmasıydı. hhha..

Arkadaşlar bir de şöyle bir durum var yanlış anlaşılmasın. Ben bu soruların hiç birini yapamıyorum. Yani cevaplara baktıktan sonra söylüyorum sizlere. Yapamazsanız üzülmeyin.  ;D.. Bunlar eğlence amaçlı sadece.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Neyse ben bilemedim..
Beyninin tümünü kullanan arkadaşlar vardır herhalde. Bir de onlar baksın bakalım.
Cevap vereceklerinden eminim:))

M

MAYKIL2041

Kullanıcı
23 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
1.)
1 anahtarı hiç denemem.
Kalan 2 sinden ilkini denerim ve uzun bir süre beklerim.Sonra diğer anahtarı dener ve odadan çıkarım.
-Lamba yanıyorsa 2.denediğim anahtar doğru anahtar.
-Lamba yanmıyor ancak sıcaksa ilk denediğim anahtar doğru anahtar.
-Lamba yanmıyor ve sıcak da değilse hiç denemediğim anahtar doğru anahtardır.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
MAYKIL2041' Alıntı:
1.)
1 anahtarı hiç denemem.
Kalan 2 sinden ilkini denerim ve uzun bir süre beklerim.Sonra diğer anahtarı dener ve odadan çıkarım.
-Lamba yanıyorsa 2.denediğim anahtar doğru anahtar.
-Lamba yanmıyor ancak sıcaksa ilk denediğim anahtar doğru anahtar.
-Lamba yanmıyor ve sıcak da değilse hiç denemediğim anahtar doğru anahtardır.
Doğru.

M

MAYKIL2041

Kullanıcı
23 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
2.)
Didem 6 yı söylemeli ki kesin kazansın.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
maxMESA' Alıntı:
Çocukları sevindirmek sevaptır o yüzden o kazandı.

-nası olsa burda yok atıp tutabilirim -
O zaman bana söz ver; Bu soruyu Yaşlılar Haftasında da soracaksın!
Tarih veriyorum;
18 Aralık 2008/18 Aralık 2009 arası tüm haftalar! 23 Nisan ve 19 Mayıs haftaları hariç!  :D

H

hayalhane

Ben genelde anahtara basınca (yandıktan sonra) lambada bir kıvılcım oluştuğunu fark ettim.Yani anladığım kadarıyla bir kablodan diğerine elektrik geçiyor.Bilmem cevabım doğru oldumu?TEŞEKKÜRLER

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
hayalhane' Alıntı:
Ben genelde anahtara basınca (yandıktan sonra) lambada bir kıvılcım oluştuğunu fark ettim.Yani anladığım kadarıyla bir kablodan diğerine elektrik geçiyor.Bilmem cevabım doğru oldumu?TEŞEKKÜRLER
O sorunun cevabı verildi ama senin cevabında doğru sayılabilir. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...