261 rakımlı tepe!

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mustafa Kemal Atatürk kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan 261 rakımlı tepe! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,091 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mustafa Kemal Atatürk
Konu Başlığı 261 rakımlı tepe!
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan asukaki
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Atatürk’ün askerlere hitaben söylemiş olduğu “Cephaneniz yoksa süngünüz var” söz de burada 261 rakımlı tepe bölgesinde söylenmiştir. Olay şu şekildedir;

“261 Rakımlı tepedeki gözcü erler, Conkbayırı’na doğru dağınık olarak kaçışmaktadır. Mustafa Kemal hemen önlerine çıkarak sert bir sesle sorar;

- Nereye gidiyorsunuz?

- Düşman geldi.

- Nerede?

Erlerden birkaç tanesi 261 rakımlı tepe yönünü gösterip:

—İşte, der.

Gerçektende düşman hiçbir engele rastlamadan, rahatça tepeye yaklaşmaktadır. Mustafa Kemal’e birliğinden daha yaklaşmaktadır. Eğer bulunduğu yere gelerek yerleşirse, genç komutan kuvvetlerini de çok güç durumda sokabilecektir. Mustafa Kemal hemen kararını verir, sert bir sesle:

—Düşmandan kaçılmaz! der.

Bir an duraklayan erler karşılık verir:

—Cephanemiz kalmadı.

—Cephaneniz yoksa süngünüz var ya… Arkasından kesin komutu verir:

—Süngü taaaak! İleri…

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Harika anlatılardan biridir 261.
Nice efsaneleri de barındırmaktadır Çanakkale.

Görsel olarak da sunduğun için teşekkür ediyorum.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul

Çanakkale'ye giderseniz eğer bir de buradan bakın ve hissedin o büyük acıyı.
Kendini siper eden kahramanları ve yüce önder Mustafa Kemal Atatürk'ü..
Belki o zaman daha iyi anlaşılır verilen mücale ve ulusal bağımsızlığın değeri..
Tam bu noktada çekilmiş fotorafıma her baktığımda Mustafa Kemel'i düşünüyorum ve ONA olan saygım daha da artıyor..

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Gitmek nasip olmadı gidince ben ağlarım kesinlikle okuyunca bile... Güzel bir özlü söz" Ecdat tarih yazmış nesil okumaktan aciz" gibi bir şey.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Gökçe:)
Evet gidersen birgün  Çanakkale'ye, işte tam oradan (Atatürk'ün saatinin parçalandığı nokta) bi'bak..
Emperyalizmin kirli oyunlarını daha iyi anlayacak..  Savaşın ne kadar dehşet verici bir şey olduğunu hissedecek işte o an lanet okuyacaksın silahlara.
Ve Mustafa Kemal'in şu sözünü anımsayacaksın ..
"Yurta Barış Dünyada Barış"

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Açık konuşmak gerekirse ben oraya gittiğim zaman aklıma hiç bir zaman barış gelmeyecektir. Sadece bütün dünya devletlerinin bizlere olan düşmalığı ve bizlere yaptıkları aklıma gelecektir. Fransızlar antepte tecevüz ederken libyada su kuyularını kumlar kapatırken zamanında tabikide kimse benden onlara karşı barış beklemesin... Biraz kaptırdım kendimi ama bazı şeyleri anımsayınca hiç barış aklıma gelmiyor. Umarım gideceğim bir gün çünkü çok seviyorum gitmeyi gezmeyi ve tarihi birde oradan okumayı...

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Gökçe:)
Biliyormusun devletler arasında dostluk değil çıkar ilişkisi vardır..
Sömürüye uygun bulduğu noktada  silahlar konuşur.Anlayacağınız kanla beslenir onlar
Örnek mi  Ortadoğu,Irak şimdilerde son durak Libya.
Güç birliği yapılmadığı  ve barış sağlanmadığı sürece  emperyalizm bulunduğu her noktayı silindir gibi ezer geçer.
Sözümün arkasındayım hala ve
"Yurtta Barış Dünyada Barış " diyorum .

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Evet biliyorum çıkar ilişkisi vardır. Barış olsun olsun ama abd gibi barışın elçisi gibi gösterilip kan dökmek ne bileyim. Barış olacaksa da emperyalist devletler olmasın silinsin gitsinler :) Çıkar ilişkisi olsa da bile bile insanları katliam yapmak suç değil o zaman ? abd japonya ya attığı atom bombasını haklı olarak attı vs vs. Crt sana kesin katılıyorum evet barış ama benim söylemek istediğim bu gibi şeyler. Barışın altına gizlenip milyonları öldürenlere kızıyorum.