2008'in en iyi filmleri...

  • Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan 2008'in en iyi filmleri... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,644 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı 2008'in en iyi filmleri...
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
2008'in en iyi filmleri

Vizyona girmiş ya da girecek olan filmlerle beraber yapılan anketlere göre 2008 yılının en iyi filmleri belli oldu.

In Bruges

Belçika''nın Ortaçağ''dan kalma, en tarihi şehirlerinden biri olan Bruges, dünyanın her yerinden insanlar için bir terminal gibidir. Herkes günün birinde oradan geçer. Ancak tetikçi Ken ve Ray için Bruges belki de bir son durak.

Londra''daki patronları Harry, Ken ve Ray''i Bruges''e bir işi halletmeleri için yollar. Ancak Harry arayana kadar, ikili şehirde bir turist gibi davranacak ve beladan uzak duracaktır. Ancak bela her zamanki gibi yerinde bulmaz ve onları bulur. Patronları aradığında ise, zaten o zamana kadar türlü tuhaf durumlara tanıklık eden ikili, bu kez kendilerini gerçek bir kaosun içinde bulacaklardır.

Bu film neden en iyiler arasında?

Colin Farrell, Ralph Fiennes, Brendan Gleeson ve Clémence Poésy''nin rol aldığı film 2008 Sundance Film Festivali''nin açılış filmi olarak gösterilecektir.


Aşkzede (Forgetting Sarah Marshall)

Müzisyen Peter, altı yılını televizyon yıldızı kız arkadaşı Sarah''''ı idolleştirmekle geçirmiştir. O, Sarah''''ın hem sevgilisi, hem asistanıdır. Ancak Sarah tarafından terk edilmesiyle birlikte kendisini yapayalnız bulur. Peter kendine gelebilmek için Hawaii''''ye tatile gittiğinde hayatının en büyük kabusuyla karşı karşıya kalır. Eski sevgilisi ve erkek arkadaşı Aldous da aynı tatil köyünde kalmaktadır.

Bu film neden en iyiler arasında?


Daha yeni sinemalarımızda vizyona giren film şimdiden izleyicilerden büyük ilgi görmeye başladı. Yapımcısı Apatow''''un “kısmen romantik komedi, kısmen felaket filmi” olarak nitelediği “Forgetting Sarah Marshall”ın senaryosunu aynı zamanda başrolde de oynayan Jason Segel yazdı


2 öğrencinin trajik hikayesi
4 ay, 3 hafta, 2 gün

Komünist Romanya''da, Çavuşesku rejiminin son dönemlerinde geçer. 1987 yılında üniversite yurdunda oda arkadaşı olan iki öğrencinin, birinin yasa dışı kürtaj olması için ayarladıkları randevunun ve sonrasında yaşadıklarının trajik hiayesini anlatır.

Bu film neden en iyiler arasında?

4 ay, 3 hafta, 2 gün (Rumence: 4 luni, 3 săptămâni şi 2 zile), 2007 Romanya yapımı Cristian Mungiu filmidir. 2007 Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye ile FIPRESCI ödülünü kazandı.


Wanted

Rus yönetmen Bekmambetov''un son projesi Wanted''ta, McAvoy babasının kiralık katil olduğunu öğrenen ve onun izinden gitmeye karar veren heyecanlı bir genç olan Wes''i, Jolie ve Freeman ise oğlana mesleğin inceliklerini öğretecek olan Fox ve Sloan adlı deneyimli katilleri canlandırıyor.

Hayatında oldukça başarısız olan ve bu döngüyü kırmak isteyen Wes, Fox''u tanıdığı günden itibaren bakış açısını değiştirerek benliğinin içinde sinsi sinsi dolaşan kızgın ve öfkeli kurdu serbest bırakır. Eğitimli bir suikastçı olmaksa elbette kolay değildir.

Bu film neden en iyiler arasında?
Mark Millar''ın grafik romanından uyarlanan filmin, romandan oldukça farklı olduğu söyleniyor. Wanted''ın bir özelliği de, büyük ilgi toplayan Red One digital kameranın kullanıldığı ilk film olması


Baby Mama

Başarılı bir iş kadını ve yalnız bekar bir kadın olan Kate, kariyerini özel hayatının yerine koymuştur. 37 yaşına geldiğinde artık çocuk doğurmaya karar verir ama hamile kalma şansının olmadığını öğrenince tüm hayalleri suya düşer.

Gene de kararına devam eden Kate, Angie adlı genç kızın onun yerine doğurmasını ister ve Angie''''nin hamile olduğunu öğrenir öğrenmez kendini annelikle ilgili kitaplar okumaya, araştırmalar yapmaya iter.

Bu film neden en iyiler arasında?

29 Ağustos''''da vizyona girecek olan film, farklı komedi severlerin ilgisini şimdiden çekmeyi başardı.

İnanılmaz Hulk''un maceraları

The Incredible Hulk

Bilim adamı Bruce Banner, tüm hücrelerini zehirleyen gama radyasyonuna karşı bir kür geliştirmeye ve içinde dizginleyemediği bu öfke saçan gücü serbest bırakmaya çalışmaktadır: Hulk.

Bu film neden en iyiler arasında?

Sinemalarda bu sene izlenme rekorları kıran Hulk''un karşısında artık yeni bir düşman vardır: Abomination

Bu senenin Oscar ödüllü en iyi belgeseli


Taxi to the Dark Side


Özelde 22 yaşındaki taksi şoförlüğü ile ailesini geçindiren Afgan köylüsü Dilaver hakkında. Dilaver, 5 Aralık 2002 de terrorist olduğu şüphesiyle Amerikan askerleri tarafından göz altına alınarak Bagram''a getirilir. ve sorguya çekilir. Hiç bir suçla suçlanmayan ve, ne Al Qaeda ne de Taliban ile bir ilgisi bulunmamasına rağmen uykusuz bırakmak, tavana el bileklerinden asmak ve bacağına tekme vurmak gibi işkenceler sonucu Dilaver 5 gün sonra ölür. Ölüm raporunda ölüm nedeni “ cinayet” olarak belirtilir.

Bu film neden en iyiler arasında?

Amerikan askerlerinin Afganistan ve Irak''ta gözaltına alınan tutuklulara Bagram (Afganistan), Abu Ghraib (Irak) ve Guantanamo (Kuba) hapishanelerinde uyguladıkları sorguya çekme ve işkence tekniklerini ve Bush Hükümetinin bu konudaki politikasını anlatan bir belgesel.


Iron Man


Ülkesi için teknoloji harikası silah ve füzeler üreten Stark Industries''''in CEO''''su olan Tony Stark, geliştirdiği yüksek teknolojik buluşlarla dünya çapında çok önemli konuma ulaşmış bir silah sanayicisi ve mucittir. Boş zamanlarındaysa güzeller güzeli kadın hayranlarını ihmal etmez.Yeni geliştirdiği füzelerin test edildiği bir tatbikat/gösterinin ardından konvoyunun saldırıya uğraması ve bir terörist grubun eline esir düşmesiyle birlikte Tony''''nin “tatlı hayat”ı bir anda kabusa döner.

Bu film neden en iyiler arasında?

Robert Downey Jr.''''ın canlandırdığı Demir Adam, sinemalarda bu sene gişe rekorları kırdı.

Wall-E

“Wall-E”de, kendisine uzayın derinliklerinde yuva arayan genç bir robotun öyküsü anlatılıyor.

Bu film neden en iyiler arasında?

Pixar stüdyoları tarafından gerçekleştirilen yapım yılın en iyi animasyonları arasında yerini alıyor.


Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull)

Indy ve yakın dostu Mac, uzaklardaki bir hava meydanında Sovyet ajanlarıyla sıcak temastan güç belâ kurtulmayı başarmışlardır. Şehir dışına çıkan Indiana, genç Mutt ile tanışır. Mutt''a yardım ettiği takdirde büyü, batıl inanç ve korkunun efsanevi objesi olarak tanınan Akator''un Kristal Kafatası''nı ele geçirebilecektir.

Bu film neden en iyiler arasında?

125 milyon dolar bütçeli “Indiana Jones 4”ün Mayıs 2008''de gösterime girmesi planlandı. Steven Spielberg “Indiana Jones 4”ün çekileceği Hawaii''de geçtiğimiz yıllarda, aralarında “Raiders of the Lost Ark”, “Jurassic Park”, “The Lost World: Jurassic Park” ve “Jurassic Park III” gibi filmlerinin çekimlerini de gerçekleştirmişti.

Revolutionary Road

Filmin konusu 1950´lerde geçiyor. Filmde iki eşi canlandıran çift, o dönemlerde hayatta kalmak ve hayallerini gerçekleştirmek için yaşam savaşı veriyor.

Bu film neden en iyiler arasında?


19 Aralık 2008´de gösterime girecek olan Revolutionary Road adlı filmin yönetmenliğini güzel yıldız Kate Winslet'ın kocası üstlenmiş. Üstelik başrollerde Kate Winslet ve Leonardo DiCaprio var. İkili Titanik filminden sonra ilk defa bir araya geliyor.


He's Just Not That Into You

Bir erkeğin etrafında dönen kadınların macera dolu ilişkilerinin anlatıldığı eğlenceli bir yapım.

Bu film neden en iyiler arasında?

Greg Behrendt ve Liz Tuccillo'nun yazdığı aynı isimli romandan uyarlanan 2008 yapımı filmin başrollerinde Jennifer Aniston, Scarlett Johansson, Jennifer Connelly, Drew Barrymore ve Ben Affleck gibi oyuncular yer alıyor.

The Curious Case of Benjamin Button

Hikaye yaşlı bir adam olarak doğan ve hayatının sonuna doğru bir bebek haline gelen Benjamin Button’un tuhaf, komik aynı zamanda hüzünlü hayatını anlatıyor. Button’u canlandıran oyuncu ise Brad Pitt olmuş. Filmin 26 Kasım 2008’de vizyona girmesi bekleniyor.

Bu film neden en iyiler arasında?
Seven, The Game ve Fight Club filmlerin senaryo yazarı David Fincher’ın yönetmenliğini üstlendiği The Curious Case of Benjamin Button adlı filmde başrolde oynayacak olan Brad Pitt’e Cate Blanchett eşlik etmiş.

 
Üst