2008'in En Çok Okunan Yazarı İskender Pala

  • Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan 2008'in En Çok Okunan Yazarı İskender Pala başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,125 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı 2008'in En Çok Okunan Yazarı İskender Pala
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
...İskender PALA...

Kitapyurdu.com, 2008 yılının çok satanlarında liste başı olan yazarı, İskender Pala'yı, yılın en çok okunan yazarı olarak ilan etti. Edebiyatçı ve edebiyat araştırmacısı olan İskender Pala, tüm eserlerinde uzmanı olduğu alanın dışına hiç çıkmadı ve Divan Edebiyatı'nın tanınmayan yüzünü anlattı. Özellikle aşk temasını derinlemesine okuyup yansımalarına şahit olduğumuz kitaplarında tek taraflı aşkı 'pervane' ve 'mum' ile özetliyor.

Kitapyurdu.com'un halen çok satanlarda gözde eser olma özelliğini koruyan eseri Aşkname'de; "Ayrılığından dolayı yardım dilenmeye takatim yok senden, kapında kendini kaybedenlere gıptayla geçen ömrümde bir takate de ihtiyacım kalmadı artık. Sevgili eşiğinde ölene değil sağ kalana şaşmak gerekir, der bir bilge ama ben senden uzakta, aşkınla hasta, ama aşk sayesinde sıhhatteyim." diyor.

"Divan şiirini sevdiren adam" olarak tanınan ve Divan Edebiyatı konusunda önemli araştırmalara imza atan İskender Pala, bizi Divan'nın şiir birikimiyle tanıştırırken bir yandan da o edebiyata kaynaklık eden hayatın resmini çiziyor. Pala'nın denemelerini okumak, beyitlerin, mazmunların ve çoğu kez de hayallerin peşine takılıp çağlar ötesi bir geziye çıkmak gibi bir şey...

'Kitap Kurtlarına Hergün Fuar' sloganıyla üyelerine ulaşan ve her yıl hizmetine yenilikler ekleyen Kitapyurdu.com'un 9. yılında sorularımızı yanıtlayan Genel Müdür Sadi Kizir, "2008 yılında en çok satan kitapları derlediğimizde İskender Pala kitaplarının açık ara ile önde olduğu görülüyor. Bununla beraber, Kitapyurdu.com 'Yeni kitabı çıktığında haber ver' servisine; İskender Pala'nın yeni kitabı çıktığında haberdar olmak için kayıt yaptıran üye sayısı ise 50 bini geçmiş durumda..." diyor ve ekliyor: "Yeni dönemde kişiye özel kampanyalara ağırlık vererek, lider konumumuzu sürdüreceğiz." dedi.

Türkiye'nin en büyük kitabevi olma özelliğini koruyan ve 9. Yılını kutlayan Kitapyurdu.com; kendi sitesinde; 'Yılın En Çok Okunan Yazarı: 'İskender Pala' olduğunu geniş bir duyuruyla ilan etti.


(Yeni Şafak)

 
Üst