15.000 Çocuk Şeker Hastası

  • Konbuyu başlatan roze
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde roze tarafından oluşturulan 15.000 Çocuk Şeker Hastası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,050 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı 15.000 Çocuk Şeker Hastası
Konbuyu başlatan roze
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan roze
R

roze

Yapılan araştırmalara göre Türkiye´de her 5 çocuktan biri obez.
Bu rakam her geçen gün artıyor. Obezite, daha çok yetişkinlerde görülen diyabeti de çocukluk çağına indirdi.Türk Diyabet Vakfı´nın verilerine göre, Türkiye´de 18 yaş altında yaklaşık 15 bin Tip1 diyabetli çocuk ve genç bulunuyor. Doç. Dr. Arzu Akpınar , çocuklarda özellikle fast food tabir edilen beslenme alışkanlığının sağlığı olumsuz etkilediğini ifade etti. Akpınar "Çok yemek yemek, ´dengeli beslenmek´ anlamına gelmiyor. Çocuklar, hamburger, patates kızartması gibi yiyeceklerden mümkün olduğunca az yemeli, daha çok meyve ve sebze ağırlıklı beslenmelidirler.

Kalp sağlığınızı düşünüyorsanız fast food türü yiyecekler yemeyin. Bu yiyecekler çok zararlı. Fast food’a karşıyız. Simit, tost, döner, lahmacun, pide, hamburger , soğuk sandviçler, pizza gibi fast-food ürünleri ile beraber tüketilen kola, çay ve kahveye de dikkat” dedi.


Kaynak:Bugun​
 
Üst