11 Eylül saldırısı Türk filmi oldu

  • Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan 11 Eylül saldırısı Türk filmi oldu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,920 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı 11 Eylül saldırısı Türk filmi oldu
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0


11 Eylül saldırısı Türk filmi olduNew York'ta 11 Eylül 2001'de İkiz Kuleler'in yıkılmasına neden olan uçaklı saldırıyı konu alan 'Kelebek' Türkiye dışında ABD'de de gösterime girecek.

ABD'de 11 Eylül 2001'de kaçırılan yolcu uçağıyla New York'taki ünlü Dünya Ticaret Merkezi'ne (İkiz Kuleler) yapılan saldırıyı, dünya sinemasından sonra Yeşilçam da filme aldı. "Kelebek" adlı Türk filmi, 11 Eylül saldırısını hazırlayan nedenleri beyaz perdeye aktardı. Münir Can Cindoruk ve ünlü Suriyeli aktör Ghassan Massoud'un baş rollerini üstlendiği film, tasavvuf kültüründen hareket ederek Afganistan'a uzanıyor ve 11 Eylül saldırılarının ardında yatan sebepleri; örgütün hazırlık sürecini ve militanların eğitim felsefelerini ele alıyor.

AFGANİSTAN'DA ÇEKİLDİ

Çekimleri Afganistan, Türkiye ve Amerika'da gerçekleştirilen filmde yıkılan İkiz Kuleler'in sağlam halleri animasyon tekniğiyle canlandırıldı. Müzikleri Emmy ödüllü müzisyen Brian Keane tarafından hazırlanan filmde 900 kişilik figürasyon kadrosu yer aldı. 1 Mayıs'ta Türkiye'de vizyona girecek olan film Arap ülkeleri dışında ABD'de de izleyiciyle buluşacak. Yönetmen Cihan Taşkın, filmin büyük ilgi göreceğine inanıyor.


Sabah
 
Üst