100 e Ulaşma Oyunu

• Konbuyu başlatan CaRDeNaS
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Zeka Soruları ve Bilmeceler kategorisinde CaRDeNaS tarafından oluşturulan 100 e Ulaşma Oyunu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,411 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Zeka Soruları ve Bilmeceler
Konu Başlığı 100 e Ulaşma Oyunu
Konbuyu başlatan CaRDeNaS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan CaRDeNaS
C

CaRDeNaS

Kullanıcı
14 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Arkadaşlar bu güzel bir oyun ve karşınızdaki bunu bilmiyorsa 100 e hep siz ulaşacaksınız =)

Şimdi A ve B kişileri yarışmacılarımız olsun.A kişisi bir rakam söylüyor ve B kişisi de bu rakamı 1 ile 10 arasında arttırıyor(1 ve 10 da dahil).Sonra B nin söylediği rakamı A kişisi de aynı şekilde 1 ile 10 arasında arttırıyor ve 100 e ulaşan ilk kişi kazanıyor.

Mesela ; A: 4
            B: 13(4+9)
            A:18(13+5)
            B:....

Oyunun Püf Noktası'na gelince...Bu oyunda şu rakamlar sizi istediğiniz 100 e kesin ulaştıracaktır;

12;23;34;45;56;67;78;89     

Örneğin karşınızdaki  3 ile başladı,siz 12 deyin.En fazla 10 arttıracağı içi 23 ü o diyemez,Mesela 17 dedi,siz 23 deyin.Böyle böyle 89 a kadar gelin.En fazla 10 arttırabiliyordu,bu yüzden 100 diyemez.Ve hep siz kazanırsınız ;)

Ben bununla okulda baya bir hava estirmiştim,Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.İyi Forumlar =)

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
ilginç bi oyun:D zevkli olmalı hemen denemeye başlıyorum paylaşım için teşekkürler... :)

C

CaRDeNaS

Kullanıcı
14 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Rica ederim =) .Karşınızdaki bimiyorsa 12-23 filan demeyip 56-67-78- den sonra da başlayabilirsiniz.Yani illa o yazdığım rakamları söylemek zorunda değilsiniz ;)